Ben Foster hraje v novém filmu českého hrdinu Jana Žižku

Ben Foster hraje v novém filmu českého hrdinu Jana Žižku

Jeden z největších českých hrdinů se má stát námětem pro nejdražší české filmy všech dob a ona právě našla vhodnou hvězdu, která by ho ztvárnila.

Český vojevůdce Jan Žižka, který žil v 15. století, je spolu s Janem Husem, katolickým reformátorem, který ho následoval, jednou z nejuznávanějších historických osobností země.

Přezdívaný „Jednooký Žižka“ úspěšně vedl české síly během husitských válek poté, co byl Hus upálen v roce 1415. Přestože během bitvy přišel o zbývající oko, úspěšně vedl síly, které bránily české země proti římským Říše Svatá. .

Pomník Jana Žižky na vrchu Vítkov na Žižkově – pražské čtvrti, která nese jeho jméno – je jednou z nejvýraznějších soch v Praze, je vidět z mnoha míst v centru města a je jednou z největších jezdeckých soch v svět.

Žižkův příběh byl vyprávěn již dříve v českých filmech, především v eposu z roku 1955 Jan Giszka Od režiséra Otakara Vávry.

Nyní se ale Jan Žižka má stát námětem toho, co je označováno za nejdražší český film, jaký kdy byl natočen: středověk (s názvem Jan Giszka (česky), epos za 275 milionů korun (12,5 milionu dolarů), který se má natáčet v angličtině na českých místech v následujících měsících.

Spisovatel-režisér (a bývalý kaskadér) Peter Jackel stojí za projektem, který má vzniknout po boku Cassiana Elwese, britského producenta, jehož předchozí filmy jako např. zablácený A Lee Daniels „The Butler“. Pokračovali v získávání nominací na Oscara.

Projekt také právě našel svého vůdce: Bena Fostera, kdysi proslulého svými bláznivými, scénami vykrádajícími výkony ve filmech jako Alpha Dog a 3:10 to Yuma.

V nádherné Debře Granik Nezanechat žádné stopykterý měl místní premiéru na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, předvedl Foster výkon, který může být určující pro kariéru citlivého, ale hluboce utrápeného otce, který se snaží udělat pro svou dceru to nejlepší, zatímco žije mimo síť.

READ  Český muž předal amnestii tank druhé světové války

v středověkFoster však možná našel roli bližší jeho vizionářské rané práci.

„Jsem velmi rád, že jsme se s Benem dohodli,“ řekl Jackel místnímu tisku.

„Má za sebou bohatou hereckou minulost, ale v Americe je to velká a vycházející hvězda a prý jedna z nejplodnějších hvězd Svou roli pečlivě studuje a jsem moc rád, že obdivuje Jana Žižku.

Možná je škoda, že český herec neměl šanci získat roli – Karel Roden by například natočil nádherný film Žižka –, ale producenti si ve Fosterovi vybrali výborně.

Jak natáčení pokračuje středověk V patrech se má objevit od 17. září, herec by měl do Prahy dorazit v nejbližších dnech.

„Miloval jsem ten scénář a miloval jsem Peterovy první dva filmy,“ řekl Elwes v tiskové zprávě.

„Myslím, že v tomto filmu odvede skvělou práci a po zkušenostech s ním jsem nemohl být nadšenější, že budu znovu pracovat.“ Copak nemají těla svatých?. Je jedním z největších mladých herců současnosti.

Plakát Jana Žižky ve středověku

Hlavní obrázek: Foster po boku Chrise Pinea v roce 2016 Peklo nebo vysokou vodu

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *