Živé výsledky, Adelaide International, Plán, Alexei Popyrin, Yoshihito Nishioka Furious, Nejnovější

Nejlepší nasazený Novak Djokovič v pátek vysokooktanovým výkonem bojoval s nebezpečným Kanaďanem Denisem Shapovalovem a připravil semifinálový střet Adelaide International s bývalou světovou jedničkou Daniilem Medveděvem.

Srb, který v přípravě na Australian Open tento měsíc usiloval o 92. titul v kariéře, překonal brzké kolísání, než došel k vítězství 6-3 6-4.

Nyní se setkává s Medveděvem, dalším grandslamovým vicemistrem v Melbourne, který se ukázal být příliš silný na krajana Karena Chačanova 6-3, 6-3.

Sledujte tenis živě s beIN SPORTS na Kayo. Živý přenos z turnajů ATP + WTA včetně každého finálového zápasu. Jste v Kayo poprvé? Začněte svou bezplatnou zkušební verzi nyní>

Djokovič vyhrál v Adelaide | 01:01

„Myslím, že výsledek vám pravděpodobně nedává správnou představu o tom, co se stalo na kurtu, byl to vyrovnaný zápas – dvě hodiny na dva sety,“ řekl Djokovič.

„První set byl pro nás oba velmi stresující, fyzicky jsme se tlačili na limity… Určitě jsem spokojený s tím, jak jsem dnes večer bojoval.“ Měl nejistý začátek, v dlouhém prvním zápase propadl o dva body. Ten se ale odrazil a poté, co nedaleký pyrotechnický projev na pět minut zastavil hru, začal Kanaďanovi měřit a před koncem setu udělal brejk na 5:3.

Djokovič vedl ve druhém setu 3:1 a vypadalo to, ale Shapovalov se vzpamatoval, než 35letý hráč prodloužil svůj kariérní rekord nad soupeřem na 8:0.

Medveděv a Chačanov se během prvních šesti zápasů mírně rozdělili, než Medveděv uhrál 12 z 15 bodů, aby dvakrát brejknul a prohrál první set.

Chačanov otevřel ve druhém poločase vedení 3:1, ale nezvládl tlak, když se Medveděv vrátil.

„Nikdy není snadné hrát se svým krajanem. Jsem rád, že jsem dokázal opravdu zvednout svou úroveň, zvláště na konci obou setů, a jsem opravdu šťastný, že jsem se kvalifikoval do semifinále,“ řekl třetí nasazený Medveděv.

READ  French Open: pořadí | tenisové novinky

„Teď hraju dobře a upřímně, to je vše, na čem záleží.“ Postoupil také Japonec Yoshihito Nishioka, který porazil Australana Alexeje Popyrina 7-6 (7/4), 6-7 (8/10), 6-2 a pokračoval ve své dobré formě na začátku sezóny, když už porazil světovou jedenáctku Holgera. Rohn.

Svůj semifinálový zápas rozehrál proti Američanovi Sebastianu Kordovi poté, co porazil šestého nasazeného Yannicka Senera 7-5 6-1, 7-5, 6-1, který měl na konci prvního setu ošetření kyčle a zdálo se, že bráněno. za sekundu.

Oska je stále na pochybách o Australian Open | 00:31

Nejlepší nasazená žena Anas Jabeur prohrávala v prvním setu proti Ukrajince Martě Kostyuk 3:0, ale zotavila se a vyhrála 7:6 (7/5), 7:5.

Jaber řekl: „Nezačal jsem tak, jak jsem chtěl… Pořád jsem si říkal, že dám dva nebo tři míče, abych se dostal do zápasu.“ „Jsem tak rád, že jsem s ní nešel na tři sety.“ Tuniska se o postup do finále střetne s nastupující Češkou Lindou Noskovou, která porazila veteránku Victorii Azarenkovou 6:4, 6:7 (3/7), 7:6 (8/6).

Světová pětka Aryna Sabalenková předčila Markétu Vondroušovou a zajistila si postup do semifinále.

Běloruska překonala parné podmínky, vyřadila Českou republiku 6-3 7-5 a pokračovala ve svém silném výkonu z konce sezóny 2022 jako vicemistryně na WTA Finals.

Cenou pro druhou nasazenou je čtvrtfinálový souboj s rumunskou veteránkou Irinou Cameliou Beguovou, která porazila ruskou světovou devítku Veroniku Kudermitovou 7:5, 6:4.

„Myslím, že proto, že jsem opravdu klidný a cítím se tu jako doma, hraji opravdu dobře,“ řekla Sabalenka. „Ještě jsem neshodil ani set. Doufám, že budu takhle pokračovat.“ Australian Open začíná za necelé dva týdny.