České maloobchodní tržby v březnu klesají

České maloobchodní tržby v březnu klesají

regionu dnes

Úterý 9. května 2023, 10:05

Foto: STEKLO / Shutterstock.com

Maloobchod v ČR v březnu meziročně klesl o 8,1 % po poklesu o 6,8 % v předchozím měsíci, uvedl v páteční zprávě Český statistický úřad (ČSÚ).

Jednalo se o jedenáctý měsíc v řadě, kdy došlo k poklesu maloobchodní aktivity, protože tržby za potraviny (-8,7 % vs. -7,7 % v únoru) i nepotravinářské zboží (-9,7 % vs -7,1 %) nadále klesaly.

Naopak opět vzrostl prodej pohonných hmot (2,4 % vs. -2,8 %).

V meziměsíčním srovnání maloobchodní aktivita v březnu klesla o 0,7 % po poklesu o 0,4 % v předchozím měsíci, uvedla pražská firma.

Podpořte Budapest Business Journal

Vybudovat žurnalistickou firmu hodno svého jména je nákladná záležitost. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží přinášet obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete věřit, pravdivé, přesné a beze strachu a přízně.

Novinové společnosti po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by se snížil jejich výkon. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany, své čtenáře.

Stejnou možnost chceme nabídnout i našim čtenářům. Chceme vás pozvat, abyste nám pomohli dodávat kvalitní obchodní časopis, který potřebujete. Stiskněte naše tlačítko podpory BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často budete své příspěvky posílat.

READ  Tři státní svátky o víkendu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *