Když se dálnice zhroutila, „Jen jsem chtěl zastavit vozidla“

Když se dálnice zhroutila, „Jen jsem chtěl zastavit vozidla“

Čínský řidič kamionu byl v sobotu místními médii pochválen za to, že zastavil svůj vůz na dálnici a zabránil dalším autům sklouznout ze svahu poté, co se na hornatém jihu země zhroutila část silnice a zabila nejméně 48 lidí. Wang Xiangnan řídil své auto ve středu po dálnici v provincii Guangdong, životně důležitém ekonomickém centru v jižní Číně. Místní média uvedla, že kolem 2:00 místního času viděl Wang několik vozidel, která se pohybovala v protisměru čtyřproudé dálnice, a kolega řidič ho rychle informoval o kolapsu. V rychlé reakci Wang, bývalý voják, umístil svůj vůz tak, aby zablokoval dálnici, čímž účinně zablokoval desítky vozidel v postupu směrem k nebezpečí, citovala Wanga Jiubai News. Jeho manželka mezitím vystoupila z kamionu, aby na situaci upozornila ostatní řidiče.

„Moc jsem nepřemýšlel. Jen jsem chtěl zastavit vozidla,“ řekl Wang čínským médiím. Wangovy statečné činy získaly nejen chválu od čínských uživatelů sociálních sítí, ale také uznání od China Workers‘ Development Foundation. Nadace v pátek oznámila, že poskytla Wangovi ve spolupráci s automobilovou společností ekvivalent asi 1400 dolarů. Dobročinný projekt spojený s technologickým gigantem Alibaba Holding Group také věnoval stejnou částku Wangovým novinám Dahi Daily zmíněno. Wang řekl novinám, že daruje peníze rodinám obětí kolapsu. Místní média také uvedla, že další muž poklekl, aby zabránil autům v pohybu na dálnici.

K nehodě došlo měsíc po vydatných deštích v Guangdongu. Některá z 23 vozidel, která spadla do hlubokého údolí, začala hořet, což způsobilo, že se zvedly husté mraky kouře. Asi 30 lidí bylo převezeno do nemocnice. Jeden z nich byl v sobotu propuštěn z nemocnice, uvedla státní televize CCTV. Ostatní se zlepšovali, ale jeden byl stále ve vážném stavu. V sobotu městská vláda Meizhou v Kuang-tungu v prohlášení uvedla, že úřady budou provádět celoměstské kontroly na dálnicích, železnicích a silnicích v horských oblastech. Southcn.com uvedl, že tým vedený provinčním guvernérem vyšetřoval příčinu kolapsu.

READ  Rakušan Sebastian Kurz odstupuje jako kancléř uprostřed vyšetřování korupce

(Další dobré zprávy.)

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *