Rouen, Francie: Policie zastřelila ozbrojeného útočníka, když se pokoušel zapálit synagogu

Rouen, Francie: Policie zastřelila ozbrojeného útočníka, když se pokoušel zapálit synagogu

Olya Solodenko/iStockPhoto/Getty Images

Synagoga ve francouzském Rouenu, kde byl zastřelen ozbrojený útočník.


Paříž
CNN

Policie podle úřadů zastřelila ozbrojeného útočníka, který se pokoušel zapálit synagogu v severofrancouzském městě Rouen.

Místní starosta řekl, že podezřelý muž vstoupil do budovy v pátek brzy ráno a hodil něco, co vypadalo jako Molotovův koktejl.

Starosta Rouenu Nicolas Meyer-Rosignol na místě novinářům řekl, že muž přelezl odpadkový koš a dostal se do druhého patra synagogy, poté hodil projektil na budovu a způsobil požár.

„Byl [quickly] Bezpečnostní síly ho sestřelily, než se mu pokusily čelit. Pak se pokusil zaútočit na bezpečnostní složky nožem, dlouhým nožem,“ řekl s tím, že se tak stalo, když bezpečnostní složky zahájily palbu a podezřelého zabily.

Při pokusu o útok nebyl podle Meyera Rossignola nikdo zraněn. Řekl, že policie dorazila velmi rychle, částečně proto, že viděli podezřelého na kamerách.

Meyer Rossignol uvedl, že místní prokuratura zahájila dvě vyšetřování, jedno pro žhářství a druhé pro policejní střelbu ze zbraní.

Francouzský ministr vnitra Gerald Darmanin tweetoval svou podporu zasahující policii.

„Dnes brzy ráno zabili policisté v Rouenu ozbrojeného člověka, který měl zjevně v úmyslu zapálit městskou synagogu, blahopřeji jim k jejich reakci a odvaze,“ řekl Darmanin.

Rouenské úřady zesílily přítomnost policie v městské synagoze po útocích ze 7. října v Izraeli.

V reakci na napětí kolem probíhající války mezi Izraelem a Gazou byla posílena bezpečnost v židovských institucích po celé Francii. Minulý měsíc Darmanin oznámil další bezpečnostní opatření v synagogách a židovských školách.

„S blížícím se Pesachem a s ohledem na současnou mezinárodní situaci jsem požádal místní představitele, aby výrazně posílili bezpečnost v místech navštěvovaných našimi židovskými krajany, zejména pokud jde o synagogy a židovské školy,“ napsal ministr na webu X.

READ  Polsko říká, že krize na hranicích s Běloruskem může být předehrou „něčeho horšího“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *