Armáda ČR provádí doplňkový výcvik pro novináře a pomocný personál v nebezpečných situacích – Brněnský deník

Kurz se snaží co nejvíce přiblížit realitě simulací válečných konfliktů a humanitárních katastrof. Fotografický kredit: Armáda ČR.

PRAHA 6. ledna (ČTK) – Armáda ČR spolu s odborem komunikace Ministerstva obrany ČR pořádá další kurz přežití pro novináře a humanitární pracovníky. práce, řekla ČTK organizátorka Daniela Holzelová.

Týdenní kurz bude probíhat od 14. do 21. dubna ve Vojenském újezdu Bresina u Vyškova na jižní Moravě. Přihlásit se mohou redaktoři, reportéři, kameramani, fotografové i humanitární pracovníci. Dosud se tohoto školení zúčastnilo kolem 500 lidí.

Holcelová uvedla, že se snaží co nejvíce přiblížit realitě a simulovat jiné scénáře, jako jsou válečné konflikty a humanitární katastrofy.

„Chceme účastníky připravit na různá nebezpečí, která mohou v nebezpečných oblastech potkat, a následně jim ukázat, jak se v takto extrémních situacích chovat,“ uvedla Holselová.

Kurz obsahuje teoretickou a praktickou část. Účastníci se učí, jak překonat svá fyzická a psychická omezení a jak se vypořádat s technikami vyjednávání v krizovém prostředí. Učí se také orientovat se na neznámém území ve ztížených podmínkách a velí zásadám přežití, základům obrany proti zbraním hromadného ničení a první pomoci.

Než se uchazeči budou moci kurzu zúčastnit, budou muset v polovině března absolvovat psychologické a fyzické testy. Přihlášku a další podrobnosti poskytne Ministerstvo obrany. webová stránka. Přihlášky je nutné zaslat do konce února.


https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/09/Czech-Army_credit_Army-CR-1024×682.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/09/Czech-Army_credit_Army-CR-150×100.jpgČTKČeská republika / SvětČeská republika, novinkyKurz se snaží co nejvíce přiblížit realitě simulací válečných konfliktů a humanitárních katastrof. Fotografický kredit: Armáda ČR. Praha, Jan. 6 (ČTK) – Armáda ČR spolu s odborem komunikace Ministerstva obrany ČR uspořádala další kurz přežití pro novináře a humanitární pracovníky.

READ  Czech Stop & Little Czech Bakery - West, Texas

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.