5 členů harvardské poradní skupiny pro antisemitismus pohrozilo rezignací, podle sněmovního výboru Zprávy

5 členů harvardské poradní skupiny pro antisemitismus pohrozilo rezignací, podle sněmovního výboru  Zprávy

Sněmovní výbor pro vzdělávání a pracovní sílu vydal ve čtvrtek ráno 42stránkovou zprávu, která podrobně popisuje vnitřní bitvu mezi bývalou prezidentkou Harvardské univerzity Claudine Jay a poradní skupinou pro antisemitismus, kterou založila po útoku Hamasu na Izrael 7. října.

Zpráva zveřejněná v rámci vyšetřování harvardského případu výboru odhalila, že pět z osmi členů poradní skupiny pohrozilo hromadnou rezignací méně než 10 dní poté, co Jay oznámil vytvoření skupiny.

„Cíle a kroky uvedené v dokumentu jsou smysluplná doporučení, která by mohla mít významný dopad na problém antisemitismu na Harvardu, pokud by byly realizovány,“ uvádí zpráva. „Je nešťastné, že harvardští vůdci nedodrželi plán, který pro ně stanovili jejich ručně vybraní odborníci.“

Mluvčí Harvardské univerzity Jason A. Newton označil zprávu výboru za „neúplný a nepřesný pohled na celkové úsilí Harvardu v boji proti antisemitismu loni na podzim a v následujících měsících“.

„Je zklamáním vidět selektivní výňatky z interních dokumentů, sdílené v dobré víře, zveřejněné tímto způsobem,“ napsal Newton. „Harvard prokázal své zaměření, odhodlání a zájem v boji proti antisemitismu a toto úsilí se odráží v mnoha obsáhlých zprávách předložených výboru.“

Zpráva se do značné míry opírala o zprávy pro výbor z univerzity, které zahrnovaly dříve nezveřejněná doporučení od Jay Advisory Group, a písemný rozhovor s Darou Horn ’99, členkou skupiny.

Zatímco zpráva výboru přichází více než čtyři měsíce po Jayově rezignaci, prozatímní univerzitní prezident Alan Garber, narozený v roce 1976, vyšel relativně bez úhony. Zatímco Horn vyjádřil frustraci z vytvoření Garberových pracovních skupin pro boj proti antisemitismu a protimuslimským a protiarabským předsudkům, zpráva výboru se téměř výhradně soustředila na Gay a její reakci na doporučení poradní skupiny.

Jay neodpověděl na žádost o komentář k tomuto článku.

Oznámení o rezignaci zaslané 5. listopadu obsahovalo řadu ultimát od pěti členů požadujících, aby Jay veřejně odsoudil některá hesla skandovaná propalestinskými studentskými demonstranty, zakázal maskované protesty na akademické půdě a zahájil tajné vyšetřování Harvardu. Lékařská rada. Školní děkan studentů za údajnou konfrontaci s antisemitismem na akci, které se zúčastnil.

READ  Učitel v důchodu byl po svém kritickém tweetu v Saúdské Arábii odsouzen k smrti

Hrozba spojená s řadou požadavků přiměla Jaye a staršího kolegy z Harvardu Bennyho S. Pritzker ’81 svolal 6. listopadu mimořádnou schůzku s poradní skupinou, kde se Guy snažil skupinu přesvědčit, aby neodstupovala masově.

„Společné prostory byly spojeny s ultimátem, které, pokud je vykládáno doslovně, ponechává mi 24 hodin a staví mě a univerzitu do hrozné situace,“ řekl Jay skupině podle přepisu schůze zveřejněného ve zprávě výboru. zpráva.

„Vaše služba má být užitečná a vy se snažíte být užiteční,“ dodala.

Guy však skupině po mimořádné schůzce udělal jasné ústupky.

Pouhé tři dny po mimořádné schůzce Jay rozeslal celouniverzitní e-mail, ve kterém výslovně odsoudil používání fráze „od řeky k moři“ propalestinskými demonstranty a oznámil, že univerzita zavede školení o antisemitismu. a vzdělávání pro pobočky Harvardu.

Členové skupiny byli také frustrovaní tím, že rozsah jejich povinností zůstal vágní týdny po vytvoření pracovní skupiny. Na schůzce 6. listopadu Gay skupině řekla, že se omluvila za to, že vám „neposkytla čas, který si zasloužíte“ ​​a že „tlačila“ poradní skupinu do rolí „předtím, než byli identifikováni, najati a podporováni,“ uvádí zpráva. Minuty setkání.

Poradní skupina brzy začala slyšet od mnoha židovských studentů, kteří hlásili případy antisemitismu, ale postrádala jasné pokyny od Jaye a administrativy, řekl Horn.

Poradní skupina uvedla, že židovští studenti, kteří řekli, že se bojí jíst v harvardských jídelnách, byli sledováni domů a obtěžováni a nejméně jeden byl popliván za nošení jarmulky.

Některá ostrá kritika univerzity ve zprávě pramení z toho, že představitelé Harvardu neimplementovali doporučení poradní skupiny.

„Harvardská komunita a kampus jsou dnes odlišné kvůli akcím, které jsme podnikli a nadále podnikáme v boji proti nenávisti a podpoře a rozvíjení občanského dialogu a respektu,“ napsal Newton.

Dodal: „Harvard měl a bude i nadále mít jasno – našimi slovy a činy – že antisemitismus není a nebude na našem kampusu tolerován.“

READ  Vyhoštěný běloruský aktivista nalezen oběšeného na Ukrajině, policie zahájila případ vraždy

Doporučení poradní skupiny zahrnovala přehodnocení Úřadu pro spravedlnost, rozmanitost, začlenění a sounáležitost a „prošetření potenciálního dopadu ‚temných peněz‘ z Íránu, Kataru a partnerů teroristických skupin na akademické půdě“.

Člen poradní skupiny vyjádřil znepokojení nad tím, že američtí muslimové pro Palestinu – kterou popsali jako entitu „napojenou na financování terorismu“ – financovali Pal Trek, který přivedl pobočky Harvardu na návštěvu Západního břehu a „účastnil se“ útoku. Arabská konference na Harvardské univerzitě v dubnu.

Garber řekl, že kancelář generálního právního zástupce prozkoumá financování a později OGC řekl, že „nebyly zjištěny žádné problémy“.

Výbor neupřesnil, jak bude Kongres pokračovat ve vyšetřování antisemitismu na Harvardu a dalších kampusech, ale ve zprávě se uvádí, že výbor s Harvardem ještě neskončil.

„Výbor bude pokračovat ve vyšetřování aktivit, ke kterým dochází v kampusu Harvardu a na dalších univerzitách, včetně reakcí univerzitních administrativ na nedávné nelegální tábory v kampusu,“ napsal výbor.

– Spisovatelku Emmu H. lze kontaktovat. Haidar na [email protected]. Sledujte ji na X @Haider Emma.

– Spisovatelka Cam E. Kettles je k dispozici na adrese [email protected]. Sledujte ji na X @cam_kettles Nebo na témata @camkettles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *