Vědci byli zmateni, protože Země se točí rychleji než obvykle

Vědci byli zmateni poté, co zjistili, že Země se točí rychleji než obvykle, takže dny jsou kratší než obvykle.

Nová měření britské Národní fyzikální laboratoře ukazují, že Země se točí rychleji než před půl stoletím.

29. června trvala úplná rotace Země o 1,59 milisekundy méně než 24 hodin – nejkratší den, jaký byl kdy zaznamenán.

Vědci varovali, že pokud se bude rychlost rotace nadále zrychlovat, možná budeme muset odstranit vteřinu z našich atomových hodin.

Astrofyzik Graham Jones řekl via TimeandDate.com.

Vědci varovali, že pokud se bude rychlost rotace Země nadále zrychlovat, možná budeme muset odstranit vteřinu z našich atomových hodin.
akciový boj

„To by bylo nutné k udržení občanského času – který závisí na superstabilním rytmu atomových hodin – v synchronizaci se slunečním časem, který závisí na pohybu slunce po obloze.

„Záporné přestupné sekundy znamená, že naše hodiny přeskakují jednu sekundu, což může vést k problémům pro IT systémy.“

Výzkumníci v mrtvý Řekl, že skoková sekunda by měla obrovský dopad na technologii a stala by se „hlavním zdrojem bolesti“ pro hardwarové infrastruktury.

Výzkumníci Meta tvrdí, že druhý skok bude mít obrovský dopad na technologii a stane se
Výzkumníci z Meta uvedli, že druhý skok by měl obrovský dopad na technologii a stal by se „hlavním zdrojem bolesti“ pro hardwarové infrastruktury.
akciový boj

„Účinek záporné přestupné sekundy nebyl rozsáhle testován; může mít zničující dopad na software, který se spoléhá na časovače nebo plánovače,“ tvrdí blogový příspěvek na toto téma, jehož autory jsou výzkumníci Oleg Oblukhov a Ahmed Biagoy.

„V každém případě je každý druhý skok velkým zdrojem bolesti pro lidi spravující hardwarové infrastruktury.“

Vědci Leonid Zotov, Christian Bezoar a Nikolaj Sidornikov tvrdí, že nepravidelná rotace je způsobena něčím, co se nazývá Chandler Wuble, nepravidelný pohyb geografických pólů Země po povrchu zeměkoule.

„Normální amplituda Chandlerova kolísání je asi 3 až 4 metry na povrchu Země, ale v letech 2017 až 2020 zmizela,“ řekl Zotov TimeandDate.

Někteří odborníci se domnívají, že tání a opětovné zamrzání ledových čepic na nejvyšších horách světa by mohlo přispět k nepravidelnostem rychlosti.

READ  NASA přesune Mezinárodní vesmírnou stanici, aby se vyhnula „nechtěnému“ letu

Země zaznamenala nejkratší den od doby, kdy ji vědci začali používat atomové hodiny Abychom změřili rychlost otáčení,“ uvedl TimeandDate.

„Dne 29. června 2022 Země dokončila jednu otáčku za 1,59 milisekundy za méně než 24 hodin. To je poslední ze série pozemských rychlostních rekordů od roku 2020.“

Zotov řekl TimeandDate, že existuje „70procentní šance“, že planeta již dosáhla minimální délky dne, což znamená, že pravděpodobně nikdy nebudeme muset použít zápornou přestupnou sekundu.

Zoltov však připustil, že neexistuje způsob, jak si být jist současnou technologií.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.