Ukrajinský vládce: dva lidé byli zabiti při ukrajinském bombardování ruské vesnice | Zprávy o válce mezi Ruskem a Ukrajinou

Ukrajinský vládce: dva lidé byli zabiti při ukrajinském bombardování ruské vesnice |  Zprávy o válce mezi Ruskem a Ukrajinou

Útok na vesnici na ruském území následuje po náletu dronu na sklad paliva na Ruskem anektovaném Krymu, který zničil tisíce tun ropy.

Guvernér regionu podle ruských médií uvedl, že dva civilisté zemřeli v důsledku ukrajinských střel na vesnici v ruské Brjanské oblasti.

Guvernér Brjanské oblasti Alexander Bogomaz v neděli podle státní tiskové agentury TASS uvedl, že granáty dopadaly na vesnici Suzymka východně od hranic mezi oběma zeměmi.

„V důsledku úderu ukrajinských nacionalistů byli bohužel zabiti dva civilisté,“ uvedl Bogomaz ve zprávě zveřejněné na Telegramu.

Řekl: „Podle předběžných údajů byla obytná budova zcela zničena a dva další domy byly částečně zničeny.“

„Na místě nadále pracují záchranné složky.“

Před smrtícím útokem guvernér oznámil, že granát zasáhl obytnou budovu v Suzymce, způsobil částečnou škodu a jednu osobu zranil.

Představitelé dosazení Moskvou na východní Ukrajině také oznámili, že ukrajinské bombardování zabilo ve městě Doněck devět lidí, včetně osmileté dívky.

Ukrajina se téměř nikdy veřejně nepřihlásila k odpovědnosti za útoky uvnitř Ruska a na Ruskem kontrolovaná území na Ukrajině, jako je Krym.

Hlášený útok na ruskou vesnici přichází jen několik dní poté, co Rusko obnovilo nevybíravé raketové útoky na ukrajinská města, které zabily 25 lidí včetně dětí. Podezřelý sobotní útok dronu navíc způsobil masivní požár ve skladu paliva na Moskvou anektovaném Krymu.

Představitel ukrajinské vojenské rozvědky v sobotu místním médiím řekl, že bylo zničeno více než 10 palivových skladovacích nádrží s kapacitou asi 40 000 tun ropy – určených pro použití ruskou Černomořskou flotilou.

READ  Velvyslanectví USA na Haiti žádá Američany, aby odešli „co nejdříve“

Obě strany popírají, že by se ve válce, která vstoupila do druhého roku, zaměřovaly na civilisty.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *