Sarah Duterte: Dcera filipínského prezidenta Rodriga Duterteho bude kandidovat na viceprezidentku

Třiačtyřicetiletá Duterte Carpio, která nahradila svého otce ve funkci starosty města Davao a patří k jiné politické straně, již dříve podala protichůdné zprávy o kandidatuře, ačkoli letos ji průzkumy označily za nejlepší prezidentskou kandidátku.

Do voleb se bude ucházet 9. května 2022 pod koalicí Partido Federal a Lakas-CMD spolu s Ferdinandem „Bongbongem“ Marcosem Jr., stranickým výběrem na prezidenta.

Začátkem tohoto týdne Duterte-Carpio stáhla svou kandidaturu na znovuzvolení starostkou Davaa a odstoupila ze své strany Hugpong Ng Pagbabago se sídlem v Davau.

Filipíny míří příští rok k volbám, aby určily pozice od prezidenta po guvernéry, starosty a místní úředníky. Stát volí svého viceprezidenta odděleně od prezidenta.

Duterte Carpio bude čelit kandidátům na viceprezidenta, včetně blízkého spojence jejího otce, senátora Bong-Gu, prezidenta Senátu Tita Sota, senátora Kiko Panjilinana, bývalého kongresmana Waldena Bella a Dr. Willieho Onga, podle Pro pobočku CNN CNN Filipíny.
Will Duterte k zemi Z prezidentského úřadu po šesti letech ve funkci. Filipínská ústava mu brání ucházet se o druhý mandát.

O jeho nástupce usiluje různorodá skupina nadějných.

Mezi prezidentskými kandidáty je Marcos Jr. – kontroverzní a jmenovec syn zesnulého diktátora, který byl svržen v roce 1986; bývalý šampion v boxu a senátor Manny Pacquiao; současný viceprezident a kritik Duterte Lenny Robredo; a Isco Moreno, starosta Manily a bývalý herec.

Toto je vyvíjející se příběh, další přijde.

READ  Merkelová předává kancléřský úřad Schulzovi

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *