Peter Bystron z krajně pravicové strany Alternativa pro Německo byl natočen, jak si bere ruské peníze

Peter Bystron z krajně pravicové strany Alternativa pro Německo byl natočen, jak si bere ruské peníze

Německý politik byl natočen, jak si bere velké sumy peněz z prokremelské televizní stanice, tvrdí česká rozvědka.

Nahrávky ukazují, že Peter Bystrun, který v červnových volbách do Evropského parlamentu kandiduje za stranu Alternativa pro Německo (AfD), dostal od ředitele ruské propagandistické sítě v zaparkovaném autě hotovost 20 000 eur (17 000 liber).

Bystrun, který také působí jako člen zahraničního výboru Spolkového sněmu, již dříve odmítl obvinění z přijímání ruských finančních prostředků jako „očerňovací kampaň“.

Bezpečnostní informační služba (BIS), domácí zpravodajská služba České republiky, uvádí, že Bystrun se za posledních šest měsíců nejméně třikrát setkal s Artemem Marčevským, který údajně vedl Kremlem podporovanou propagandistickou frontu s názvem Hlas Evropy.

Řekla, že ho natočila, jak dvakrát při jízdě s Marchevským přebíral balíčky „nespecifikovaných předmětů“.

Český poslanec, který nahrávky slyšel, řekl, že Bystruna bylo později slyšet, jak „krade a počítá peníze“, když seděl v zaparkovaném autě v Praze. Peníze byly údajně určeny na financování nových zaměstnanců v Evropském parlamentu.

Česká vláda minulý měsíc uzavřela webovou stránku Hlas Evropy a uvalila zákaz cestování a zmrazení majetku jejímu majiteli, exilovému ukrajinskému oligarchovi Viktoru Medvedčukovi, poté, co vyšetřování Banky pro mezinárodní platby dospělo k závěru, že byly použity jako zástěrka k zaplacení Ruští politici, aby zaplatili proruské politiky. Kremelská propaganda.

Rovněž uvalila sankce na Marčevského, blízkého spolupracovníka Medvedčuka, kterého označila za osobu, která řídí každodenní záležitosti organizace.

Pan Medvedčuk je kmotrem jedné z dcer Vladimira Putina. Krátce po ruské invazi byl zajat na Ukrajině a později byl vyměněn za ukrajinské válečné zajatce. V současné době se předpokládá, že je v Rusku.

Agentura Reuters uvedla, že „nebyla schopna kontaktovat Medvedčuka nebo Marchevského, aby se k sankcím vyjádřili“.

READ  Pandořiny papíry: Skandál za 32 bilionů dolarů

Banka pro mezinárodní platby uvedla, že věří, že operace rozdělila proruským politikům v celé Evropě nejméně půl milionu eur. Jejich vyšetřování vedlo k policejním raziím v Česku, Polsku a dalších evropských zemích.

Mnichovské státní zastupitelství zahájilo předběžné vyšetřování proti Bystrone kvůli možnému uplácení volených představitelů.

Český premiér Petr Fiala varoval, že cílem je pomoci proruským politikům při vstupu do Evropského parlamentu.

„Je to jen pokus udržet kampaň proti AfD v médiích až do evropských voleb,“ řekl Bystron německé tiskové agentuře DPA.

Magazín Der Spiegel minulý týden informoval, že FBI v březnu vyslýchala Maximiliana Kraha, vůdce frakce AfD v Evropském parlamentu, kvůli podezření z přijímání peněz od agentů Kremlu. Krah potvrdil, že byl vyslechnut, ale popřel, že by dostal finanční prostředky z Ruska.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *