„Věk fitness“ a tipy pro lepší spánek: Týden v pohodě a pohodě

Čtete náš týdenní newsletter Well+Being. Registrujte se zde Doručeno do vaší schránky každý čtvrtek.

Šťastný leden! Tento týden budeme psát o tom, jak vaše tělo stárne, a tipy pro lepší spánek a navíc si každý týden uděláme „zábavnou“ svačinku. Ale předtím…

Povinná četba pro tento týden:

Ať je nám 30, 60 nebo 90 let, všichni chceme dobře stárnout a zůstat zdraví co nejdéle. Překvapilo mě, když jsem se dozvěděl, že existuje jednoduchá, vědecky podložená kalkulačka, která vám může pomoci vyhodnotit, jak vaše tělo stárne vzhledem k vašemu chronologickému věku.

Kalkulačka změří váš „věk fitness“, vysvětluje publicistka Your Move Gretchen Reynoldsová. Fitness věk je dobře prostudovaný vědecký koncept, který využívá několik jednoduchých zdravotních metrik k odhadu, zda je vaše tělo biologicky starší – nebo mladší – než je váš chronologický věk.

Než se podíváte na kalkulačku Fitness Age Calculator, zde jsou informace, které budete potřebovat:

  • Vaše pohlaví a chronologický věk.
  • Vaše výška převedená na centimetry.
  • Vaši váhu, převeďte ji na kilogramy.
  • Klidová tepová frekvence. To snadno zjistíte pomocí chytrých hodinek nebo 15sekundového pulzního testu. Počítejte svůj puls po dobu 15 sekund a vynásobte jej čtyřmi.
  • Budete také potřebovat upřímný odhad toho, jak tvrdě byste měli cvičit a jak často byste měli cvičit.

Pokud moc necvičíte nebo máte nadváhu, možná vás odpověď, kterou dostanete, šokuje. Studie ukazují, že pokud je vám 50 let na základě kalendářních let, váš fitness věk může být od 25 do 75 let. Vše záleží na tom, v jaké jste formě.

Chcete-li se dozvědět více o fitness věku – a zobrazit kalkulačku – budete si muset přečíst celý článek.

READ  Problémy se svařováním brání montáži měsíční rakety Artemis 2, ale mise 2024 je stále na dobré cestě: zpráva

Zkuste tento spánkový experiment

Usínání, také nazývané „homeostatický spánkový pohon“ nebo „tlak ve spánku“, je jedním ze dvou hlavních fyziologických determinantů sklonu ke spánku. „Celý den si vytváříme spánkovou chuť a začíná se vytrácet, až když jdeme v noci spát,“ říká Lisa Strauss, klinická psycholožka, která se specializuje na poruchy spánku.

Zeptali jsme se Strausse na její nejlepší tipy na spánek. Její hlavní tip zahrnuje jízdu ve spánku. ona píše:

Vyzkoušejte krátkodobý experiment, který utlumí spánek. Účelem této krátkodobé zkoušky je prohloubit váš spánek a omezit počet probuzení a trvání období bdění uprostřed noci. Nemělo by vás to nechat spát.

Několik nocí za sebou (až 2 týdny) používejte během spánku pevné, snadno ukraditelné zábradlí (například 23:00 a 6:00). To není obvyklá rada chodit spát a vstávat každý den ve stejnou dobu. Jděte spát, když se cítíte připraveni, a probuďte se, kdy chcete, pokud žádný spánek nenastane mimo zábradlí.

Většina mých pacientů volí snesitelný interval sedm nebo sedm a půl hodiny. Nesnažte se touto technikou změnit svůj cirkadiánní rytmus, například zůstávat dlouho vzhůru začne a skončí později. Nespěte mimo postel s pevně stanoveným časem, i když je špatná noc.

Do dolaďovacích experimentů můžete vždy vtěsnat více (nebo méně). Pokud uspějete, vy Nakonec mohou plán implementovat méně přísně, ideálně bez buzení na budík.

Strauss má více spánkových tipů souvisejících s cirkadiánním rytmem, spánkovou hygienou, nočním přemýšlením a předspánkovou aktivitou. Všech pět tipů najdete po přečtení celého článku.

Vyladění pohody na nový rok

Pokud jste to nestihli, zde je všech pět článků z našeho novoročního ladění. Doufám, že jste si minulý týden přečetli náš denní zpravodaj, který obsahuje spoustu dalších tipů a triků pro lepší zdraví v tomto roce. Dejte nám vědět, jak jsme to udělali, jestli se vám úprava líbila a jestli máte další nápady na speciální zprávy, které byste rádi slyšeli od týmu Well+Being.

READ  „Ďábelskou kometu“ s vulkanickými rohy lze nyní vidět ze Země • Earth.com

Jste vhodný pro svůj věk? Zkuste se naladit na nový rok, abyste to zjistili.

Hledejte těchto devět červených vlajek k identifikaci ultrazpracovaných potravin

Vyladění těla: Zdravý kontrolní seznam pro všechny věkové kategorie

Zapomeňte na FOMO. Obejměte Gomo a objevte radost ze ztráty.

Váš mozek potřebuje více odpočinku, než mu dopřejete. Těchto devět tipů vám může pomoci.

Zde je několik věcí, které nám tento týden přinesly radost.

  • Hráč NBA najde psa a vystopuje jeho majitele. Štěně chybělo 4 roky.
  • Runner pokračuje v maratonské sérii po přátelích Nenechám ho vzdát se
  • Jak zvládnout základní dovednosti s nožem a Staňte se lepším kuchařem
  • Tohle je Cecil. Nikdy v životě neudělal nic špatného „Dokud nesnědl 4000 dolarů.“

Chcete se dozvědět více o „lahodném“ občerstvení? Náš publicista na Brain Matters. Richard Sima vysvětluje. YMůžete také Přečtěte si tento příběh jako komiks.

Dejte nám vědět, jak na tom jsme. Pošlete mi e-mail na [email protected]. Můžete také Najděte nás na TikTok.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *