Zákon o občanství (novela): Indie zavádí kontroverzní zákon, který vylučuje muslimy

Zákon o občanství (novela): Indie zavádí kontroverzní zákon, který vylučuje muslimy

Altaf Hussain/Reuters

Indický premiér Narendra Modi přihlíží poté, co 31. ledna 2024 promluvil s tiskem v Novém Dillí.CNN

Indie oznámila pravidla, která jí umožňují zavést a Kontroverzní zákon o občanství Což vylučuje muslimy.

Indické ministerstvo vnitra oznámilo pravidla v pondělí, před indickými všeobecnými volbami na jaře, ve kterých bude premiér Naréndra Modi usilovat o vzácné třetí funkční období u moci.

Zákon o občanství (pozměňovací) zákon poskytuje rychlý způsob získání občanství pro přistěhovalce z Afghánistánu, Bangladéše a Pákistánu – za předpokladu, že nejsou muslimové. Kontroverzní zákon se vztahuje na náboženské menšiny pronásledované z náboženských důvodů, včetně hinduistů, sikhů, buddhistů, džinistů, párů a křesťanů.

Návrh zákona, který indický parlament schválil v roce 2019, nemůže vstoupit v platnost, dokud nebudou oznámena pravidla.

Navzdory schválení Módího, hinduistického nacionalisty, se zákon setkal s velkým protestem opozičních stran, které tvrdily, že je protiústavní a marginalizuje 200 milionů muslimů v Indii.

Indický ministr vnitra Amit Shah pochválil Modiho v pondělí večer, když řekl, že „splnil další závazek a splnil slib, který dali tvůrci naší ústavy hinduistům, sikhům, buddhistům, džinistům, pársům a křesťanům žijícím v těchto zemích“. pošta Na X.

Anwar Hazarika/Noor Photo přes Getty Images

Členové Sjednoceného opozičního fóra protestovali 8. března 2024 proti zákonu o občanství (novelu) v okrese Nagaon, Assam, Indie.

Kritici návrhu zákona tvrdí, že jde o další příklad toho, jak Modi a hinduistická nacionalistická strana Bharatiya Janata Party (BJP) prosazují hinduistickou nacionalistickou agendu do sekulární Indie, země s 1,3 miliardami obyvatel. muslimské náklady populace.

BJP má své kořeny v indickém hinduistickém pravicovém hnutí, jehož mnozí stoupenci považují Indii za hinduistický národ.

Od té doby, co se Módí před téměř deseti lety dostal k moci, kritici říkají, že sekulární a demokratický étos největší světové demokracie se hroutí znepokojivou rychlostí, přičemž menšiny se cítí utlačovány většinovou politikou BJP a jakoukoli kritikou vlády čelící cenzuře a trestu. .

READ  Záplavy v Pákistánu: Stovky zabitých dětí z 1000

Přichází měsíc po dvou mešitách Bylo zbouráno V Uttarakhandu a Dillí, během několika dní od sebe, což vede ke střetům a místním zákazům vycházení.

V lednu Modi otevřel obrovský hinduistický chrám na místě mešity z 16. století zničené hinduistickými militanty před více než 30 lety. Zatímco mnoho hinduistů slavilo otevření Ram Janmabhoomi Mandir v AyodhyaInaugurace byla bolestnou připomínkou muslimské menšiny v zemi Náboženské oddíly Což se stalo více patrné pod Modi.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *