Nejotravnější nastavení Amazon Fire TV (a jak je opravit)

Obrázek článku s názvem Nejnepříjemnější nastavení Amazon Fire TV (a jak jej opravit)

Fotografie: Anna Coelhas (boj s akciemi)

Amazon Fire TV Stick je cenově dostupný streamovací stick, který je skvělý pro sledování Amazon Prime A Podporuje všechny hlavní streamovací služby, zrcadlení obrazovky a aplikace třetích stran. Stále je tu ale dost podivností ohledně zážitku z Fire TV Stick-jednoduché věci, jako je blokování aplikací pro Android třetích stran a automatické přehrávání videí na domovské obrazovce-díky kterým může být zážitek otravnější, než musí být. Přeskočme některé z těchto vtípků.

Zakázat automatické přehrávání na domovské obrazovce

Po nedávném přepracování Amazon opravdu tlačí nahoře velké náhledy, doporučení v mřížkovém zobrazení – a průběžné náhledy automatického přehrávání na domovské obrazovce mohou být nepříjemné, když vše, co chcete udělat, je přístup k aplikaci YouTube.

Můžete to zakázat v nastavení. jdi do Nastavení > Předvolby > Prémiový obsah a deaktivovat „Povolte automatické přehrávání videa“ A „Povolit automatické přehrávání zvukuA možnosti.

Nainstalujte si na Fire TV Stick libovolnou aplikaci pro Android

I když se to nezdá, Fire TV Stick je založen na systému Android – ale neexistuje žádný obchod Google Play a ve výchozím nastavení vám Amazon brání v instalaci aplikací pro Android. Ale se změnou v nastavení, a ke stažení Aplikace, můžete jít.

Nejprve přejděte na Nastavení > Moje Fire TV > Vývojářské možnosti. Možná „Ladění ADB,Poté klikněteNainstalujte si neznámé aplikace„Výběr.

Poté stáhněteke staženíZ Amazon Appstore – Umožňuje procházet, stahovat a instalovat soubory APK pro Android. Jednoduše otevřete aplikaci a vyhledejte na webu všechny soubory APK aplikací, které chcete nainstalovat.

Přizpůsobení nastavení Amazon Appstore

Amazon Appstore je páteří vašeho zážitku z Fire TV Stick a přizpůsobení jeho nastavení by vám mělo chvíli trvat.

jdi do Nastavení > Aplikace > Obchod s aplikacemi. Zde si budete moci přizpůsobit následující nastavení.

  • Automatické aktualizace: Povolte to, aby se aplikace mohly automaticky obnovovat na pozadí (u vedlejších aplikací to nefunguje).
  • Zakázat nákupy v aplikaci: Pokud nechcete, aby vaši rodinní příslušníci (nebo vy sami) omylem kupovali předplatné v aplikacích, deaktivujte tuto funkci.
  • Správa předplatných: Zde budete moci spravovat a rušit svá předplatná v rámci aplikace.
  • Oznámení: Nechcete upozornění z Appstore? Zde jej budete moci deaktivovat.

Zastavte otravná oznámení aplikací

Když už mluvíme o tom, oznámení jsou ve skutečnosti jednou z největších nepříjemností při pravidelném používání Fire TV Stick. Amazon vás rád upozorní na každou maličkost od nových vydání po aktualizace aplikací. A je to ještě horší, když vezmete v úvahu oznámení z aplikací třetích stran.

Chcete -li zakázat, přejděte na Nastavení > Předvolby > Nastavení upozorněnía vyberte „NepřerušujteChcete -li vypnout oznámení na panelu. Případně můžete přejít naOznámení aplikaceZakázat oznámení pro určité aplikace.

Vypněte zvuk kliknutí

Zvuk kliknutí na rozhraní je osobní věc. Někomu se to líbí, někomu ne. Pokud jste ve druhém táboře (někdo, kdo vždy mlčí), pravděpodobně budete chtít vypnout zvuk kliknutí pro Fire TV Stick.

Chcete -li to provést, přejděte na Nastavení > Displej a zvuk > Můj hlas > Navigační zvuky > Vypnout.

Udělejte z Fire TV Stick jediné dálkové ovládání pro váš televizor

Pokud máte moderní televizi s funkcemi CEC, můžete k ovládání televize použít také dálkový ovladač Fire TV Stick. Stisknutím tlačítka Domů zapnete televizor a když přepnete Fire TV Stick do režimu spánku, televizor se vypne.

Obvykle je tato funkce povolena automaticky, ale pokud není, můžete to udělat z Nastavení > Displej a zvuk > Ovládání zařízení HDMI CEC.

Vypněte sběr dat

Amazon ve výchozím nastavení povoluje funkci sledování dat. Tato funkce umožňuje Amazonu shromažďovat uživatelská data související s používáním zařízení a aplikací. Pokud vám záleží na vašem soukromí, je to funkce, kterou můžete vypnout.

jdi do Nastavení > Předvolby > sledování dat > Vypnout. když jsi uvnitř Předvolby sekci, přejděte naNastavení ochrany osobních údajů„a deaktivovat“Údaje o využití zařízení, „Sběr dat o využití aplikace,“ A „Zájmově orientovaná reklamaFunkce.

Připojte bluetooth sluchátka k Fire TV Stick

Rádi sledujete televizi v noci v těsné blízkosti ostatních, kteří dávají přednost tichu? Fire TV Stick podporuje Bluetooth sluchátka – ale tato funkce je trochu zakopaná v nastavení.

jdi do Nastavení > Předvolby > Bluetooth a dálkové ovládání > Další zařízení bluetooth. Zde můžete spárovat zařízení Bluetooth, jako jsou sluchátka, klávesnice, myši a další.

READ  Změňte hlas Siri a nahlaste incidenty v Apple Maps

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.