Informační list: Spuštění USA a 60 globálních partnerů pro budoucnost internetu

Informační list: Spuštění USA a 60 globálních partnerů pro budoucnost internetu

Internet byl revoluční. Poskytuje lidem na celém světě nebývalé příležitosti ke komunikaci a vyjadřování a pokračuje v transformaci globální ekonomiky a přináší ekonomické příležitosti miliardám lidí. Přesto to také vyvolalo vážné politické výzvy. Globálně jsme svědky rostoucího trendu digitálního autoritářství, protože některé země pracují na potlačování svobody projevu, cenzurují nezávislé zpravodajské weby, zasahují do voleb, propagují dezinformace a upírají svým občanům jiná lidská práva. Miliony lidí přitom stále čelí překážkám v přístupu a kybernetická bezpečnostní rizika a hrozby podkopávají důvěru a spolehlivost sítí.

Demokratické vlády a další partneři této výzvě čelí. Spojené státy a 60 partnerů z celého světa dnes zahájilo prohlášení o budoucnosti internetu. Mezi země, které deklaraci ratifikovaly, patří Albánie, Andorra, Argentina, Austrálie, Rakousko, Belgie, Bulharsko, Kapverdy, Kanada, Kolumbie, Kostarika, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Dánsko, Dominikánská republika, Estonsko, Evropská komise , Finsko a Francie. , Gruzie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Irsko, Izrael, Itálie, Jamajka, Japonsko, Keňa, Kosovo, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Maledivy, Malta, Marshallovy ostrovy, Mikronésie, Moldavsko, Černá Hora, Nizozemsko, Nový Zéland, Niger , Severní Makedonie, Palau, Peru, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Senegal, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Tchaj-wan, Trinidad a Tobago, Spojené království, Ukrajina a Uruguay.

Toto oznámení představuje politický závazek mezi reklamními partnery prosazovat pozitivní vizi internetu a digitálních technologií. Obnovuje příslib internetu tváří v tvář globálním příležitostem a výzvám 21Svatý století. Rovněž znovu potvrzuje a znovu zavazuje své partnery k jednotnému globálnímu internetu – takovému, který je skutečně otevřený a podporuje hospodářskou soutěž, soukromí a respekt k lidským právům. Principy deklarace zahrnují závazky:

• Ochrana lidských práv a základních svobod pro všechny lidi.

• Propagujte globální internet, který podporuje volný tok informací.

• Podporovat inkluzivní a cenově dostupné připojení, aby všichni lidé měli prospěch z digitální ekonomiky;

READ  Mezinárodní centrum Nizami Ganjavi pořádá ve Vídni setkání na vysoké úrovni [PHOTOS]

• Posílení důvěry v globální digitální ekosystém, včetně ochrany soukromí; A

• Chránit a prosazovat vícestranný přístup ke správě, který udržuje internet v provozu ku prospěchu všech.

Po podepsání tohoto prohlášení budou Spojené státy a jejich partneři spolupracovat na celosvětovém prosazování této vize a jejích principů, přičemž budou respektovat vzájemnou regulační nezávislost v rámci našich jurisdikcí a v souladu s našimi domácími zákony a mezinárodními právními závazky.

Za poslední rok Spojené státy spolupracovaly s partnery po celém světě – včetně občanské společnosti, průmyslu, akademické obce a dalších zúčastněných stran, aby znovu potvrdily vizi internetu, který je otevřený, bezplatný, globální, interoperabilní, spolehlivý, bezpečný a vratný. . negativní trendy v tomto ohledu. Podle této vize budou mít lidé všude prospěch z jednotného a nefragmentovaného internetu; usnadňuje globální komunikaci a obchod; Podporuje svobodu, inovace, vzdělání a důvěru.

###

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *