Google říká Applu, aby „opravil textové zprávy“ na telefonech

Google říká Applu, aby „opravil textové zprávy“ na telefonech

Google obviňuje Apple ze série problémů, které mají lidé s posíláním textových zpráv mezi iPhony a zařízeními Android – a vyzývá Tima Cooka, aby „opravil textové zprávy“.

Apple odmítl aktualizovat technologii, kterou používá pro textové zprávy, což mělo podle Googlu za následek rozmazaná videa a problémy ve skupinových chatech při výměně zpráv se zařízeními Android.

Google říká, že populární funkce iMessage, jako jsou potvrzení o přečtení, indikátory psaní a textové zprávy přes WiFi, by také mohly existovat mezi zařízeními Apple a Android, pokud by Apple aktualizoval svou technologii.

Vyhledávací gigant dokonce kritizoval Apple za to, že se textové zprávy na iPhonech zobrazují v jiných barevných bublinách než iMessages, a uvedl, že použití „bílého textu na jasně zeleném pozadí“ činí zprávy „obtížně čitelné“.

„Tyto problémy existují, protože Apple odmítá přijmout moderní standardy pro textové zprávy,“ uvedl Google v nové online přednášce Kampaň. „Je čas, aby Apple opravil textové zprávy.“

V současné době Apple převádí zprávy mezi iPhonem a Andoidy na SMS a MMS zprávy, což jsou staré technologické standardy, které existují již desítky let.

Google viní za většinu problémů se zasíláním zpráv mezi iPhonem a zařízeními Android „zastaralé“ standardy. Výrobce Androidu chce, aby Apple přijal nový standard pro zasílání zpráv, nazvaný Rich Communication Services – nebo RSC – který podle společnosti vyřeší téměř všechny problémy se zasíláním zpráv mezi různými značkami zařízení.

„Špatné zkušenosti, které získáte, když posíláte textové zprávy uživatelům Androidu, vytvořil Apple,“ řekl Google. „Můžou to ale napravit přechodem z SMS/MMS na RCS, moderní průmyslový standard. A zkušenosti všech budou lepší.“

Apple na žádost o komentář okamžitě neodpověděl.

READ  Google spouští aktualizaci Pixel Buds Pro 5.9

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *