Swatik se připravuje na svůj finálový zápas US Open s Jabeur ve Stuttgartu

Světová jednička a obhájkyně titulu Iga Switek připravila finálový zápas US Open s Anas Jabeur, když v pátek nastoupila mezi poslední čtyři ve Stuttgartu.

Swatik porazil šampionku Stuttgartu z roku 2018 Karolínu Plíškovou 4-6, 6-1, 6-2, zatímco světová čtyřka Jaber porazila Brazilku Beatrice Haddad Mayaovou 6-3, 6-0.

Polka Swiatek porazila Plíškovou bez ztráty zápasu, když se v roce 2021 střetli na antuce ve finále v Římě.

Češi však v pátek okamžitě převzali kontrolu a za čtvrt hodiny prohrávali 4:0.

Swiatek zareagoval tak, že první čtyři hry druhého setu vyrovnal, aby zápas vyrovnal, a poté, co v rozhodující sadě skončil 2:1, už se mu nikdy nevrátilo.

Swiatek vede Jabeur v kariérním maximu 3-2, protože její poslední střet se odehrál ve finále US Open v loňském roce, kdy na svém druhém velkém turnaji v roce 2022 vyhrála Pole ve dvou setech.

„Dobrá věc je, že IGA není na stejné úrovni jako loni,“ řekl Jaber.

„Myslím, že klíčem je možná to, že jsem s Igou nepředvídatelný, když nevím, jaké rány udělám. Myslím, že je to opravdu dobrá věc, která ji hodně naštvala.“

Světová dvojka Aryna Sabalenková přišla ze set-and-breaku, aby překonala Španělku Paulu Badosovou a potřetí po sobě se dostala do semifinále.

Běloruska vyhrála 4-6, 6-4, 6-4 za dvě hodiny a 30 minut, poté se střetne s Ruskou Anastasií Potapovou, která vyřadila francouzskou čtvrtou nasazenou Caroline Garciaovou 4-6, 6-3, 6-3.

V těsném prvním setu si Badosaová zachránila tři brejkboly a otevřela si vedení 6-4, 4-2, než Sabalenka znovu prolomila 4-4, když sedm her v poklusu vedla 3-0 ve třetím setu.

„Jen jsem si povídal sám se sebou a říkal jsem si, OK, jen to zkus znovu, jen se snaž dostat míč zpět a pak utíkej a hýbej se a snaž se vyhrát tento zápas, možná vyhraješ tento set,“ řekl Sabalenka z hlavní osmé zápas ve druhém setu.

READ  Vanderbilt Athletics | Hrací den na Memorial Gymnasium

„Takže kdo ví, co se stane ve třetím setu? Ten zápas byl určitě ten hlavní.“

V rozhodující sadě si duo vyměnilo podání s pěti brejky, ale 31. nasazená Padosa, která loni ve Stuttgartu v semifinále podlehla Sabalenkové, doplatila na sérii dvojchyb s celkem devíti.

Sabalenková zpečetila vítězství při svém druhém mečbolu bekhendovým úderem na otevřeném kurtu pro svou 40. vítězku dne.

Šampionka Australian Open letos postoupila do čtvrtého semifinále na šesti turnajích a její celková bilance je pro rok 2023 nyní 22:3.

Sabalenka usiluje o svůj první titul ve Stuttgartu poté, co skončila dvakrát jako vicemistryně v roce 2021 s Ashleigh Parteyovou a v roce 2022 se Swiatke.

Potapová, na 24. místě na světě, dosáhla svého třetího vítězství v top 5 tím, že porazila Garciaovou o 2 hodiny a 12 minut.

Nastřílela 19 vítězných bodů ke 34 Garciaové, ale také se dopustila 42 nevynucených chyb ve srovnání s 69 její soupeřkou.