Režisér „Feathers“ Omar Al-Zuhairi ke snu o anglickém dramatu „Mammals“

Režisér „Feathers“ Omar Al-Zuhairi ke snu o anglickém dramatu „Mammals“

Egyptský režisér Omar Al-Zuhairi, jeho absurdní společenská satira „peří“ Vítěz Týdne kritiků v Cannes v roce 2021 a pokračující v dosahování obrovského úspěchu se chystá režírovat anglicky psané drama Mammal, které bude reflektovat západní kapitalismus a rodinné vazby.

Al-Zuhairiho film z druhého roku, ve kterém se představí blíže nespecifikovaní herci z různých zemí, je spoluautorem britsko-egyptského spisovatele a režiséra Mohameda Adiba, který napsal populární egyptský televizní seriál „Bimbo“ režiséra Amra Salamy. .

Více od Variety

Poukázal na to, že „Savci“ čerpají svou sílu z událostí v Adeebově životě, což zase inspirovalo Al-Zuhairiho k tomu, aby čerpal inspiraci ze života svého otce, který zemřel v roce 2016 ve Spojených státech, protože byl přistěhovalcem žijícím pod obtížné podmínky. Ve filmu mladý muž navštíví svého vzdáleného otce v jednom z nejluxusnějších resortů na světě. Když tam dorazí, zjistí, že ho jeho otec, aniž by o tom věděl, zamkl obchodní dohodu, kterou nemůže odmítnout. Mladý muž se vzbouří, ale také se mu nový život začne líbit a nakonec přijde o rozum.

Al-Zuhairi řekl, že na mikroúrovni je srdcem a pilířem příběhu „Savci“ dynamika otce a syna. Jde ale také o jeho vztah ke kapitalismu.

„Vždy se cítím provinile za to, že mám peníze nebo vydělávám. Nenávidím chudobu a také nenávidím být bohatý,“ řekl Al-Zuhairi. různorodé. Trpím kapitalismem, ale nemohu mu odolat. Nemohu odolat myšlence mít pěkný prostorný dům nebo krásnou plážovou chatu.“

Poznamenal: „V tomto filmu se snažím čelit svým obavám zábavnou, filmovou a poetickou cestou.“

„Savci“, který začíná v japonské rybářské vesnici, kde delfíni záhadně umírají (viz náladové umění výše), vytvořila pomocí dřevorytu stále v pohybu Francouzka Juliette Lepotre, která také produkovala „The Feathers“.

V roce 2021 se Al-Zuhairi stal prvním egyptským režisérem, který vyhrál první cenu v Týdnu kritiky na festivalu v Cannes s filmem „Pírka“, který získal v Egyptě velké množství dalších cen a otravné peří, protože byl zakázán. z promítání v kinech. Pracoval jako asistent režie po boku některých z nejznámějších egyptských režisérů, včetně Youssef Chahine a Yousry Nasrallah. Jeho krátký film Breathe Out (2011) měl premiéru na filmovém festivalu v Dubaji, kde získal Zvláštní cenu poroty. Jeho druhý krátký film „Po otevření veřejné toalety na kilometru 375“ (2014) byl prvním egyptským filmem, který byl vybrán k promítání na Cannes Cinéfondation.

READ  Skutečným "Gidget" byla židovská surfařka jménem Cathy
Omar Al-Zuhairi (vlevo) a Muhammad Adeeb (vpravo) – s laskavým svolením Omara Al-Zuhairiho

Omar Al-Zuhairi (vlevo) a Muhammad Adeeb (vpravo) – s laskavým svolením Omara Al-Zuhairiho

Nejlepší sestava

Popsat Newsletter je různorodý. Pro nejnovější zprávy nás sledujte FacebookA CvrlikáníA Instagram.

Klikněte sem a přečtěte si celý článek.

Původně publikováno

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *