Česká republika porazila Spojené státy a dostala se do semifinále

Česká republika porazila Spojené státy a dostala se do semifinále

Kateřina Siniaková (vlevo) a Barbora Krejčíková (vpravo) jsou olympijské vítězky ve čtyřhře

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková poslaly Českou republiku do semifinále Billie Jean Kingové rozhodujícím vítězstvím ve čtyřhře nad Spojenými státy.

Sedminásobná grandslamová šampionka ve čtyřhře porazila Danielle Collinsovou a Taylor Townsendovou 6:3, 7:5, vyhrála zápas 2:1 a rezervovala si rande s Kanadou.

K 11násobným šampionům se v semifinále připojilo Slovinsko, které se do semifinále dostalo poprvé.

Slovinsko prohrálo 2:1 s Kazachstánem, ale kvalifikovalo se z druhé skupiny.

Měli nejlepší bilanci výher a proher mezi třemi týmy ve své skupině a postoupili do semifinále proti vítězi skupiny D Itálii.

Čtyři skupiny po třech týmech se utkaly ve finále soutěže ženských družstev – dříve známé jako Pohár federace – v Seville, přičemž do semifinále se v sobotu kvalifikovaly pouze vítězky skupin.

Češi vítězí v boji těžké váhy

Ve střetnutí dvou nejúspěšnějších týmů ve skupině A, kde vítěz bere vše, se Spojené státy, 18násobný obhájce titulu, dostaly do vedení 1:0, když Collins v první dvouhře porazil Siniakovou 6:3, 6:2. zápas.

Češky, které vyhrály šest z posledních 11 ročníků, ale vyrovnaly, když wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová ve druhé dvouhře porazila šampionku Australian Open 2020 Sofii Keninovou 6:1, 6:1.

Tím se kvalifikace do semifinále zúžila na čtyřhru, kde byla Česká republika favoritem díky nasazené a úspěšné dvojici Krejčíková, Siniaková, úřadující olympijské vítězky ve čtyřhře.

Ruska brzy v prvním setu přerušila podání, aby převzala kontrolu, ale pak se znovu a znovu vracela ve vypjatém druhém setu, kdy bylo její podání sedmkrát zlomeno, než započítala své zkušenosti z prvního bodu a rozhodla zápas.

„Nepotopilo se“ – Slovinsko tvoří historii

Zatímco Česká republika je zvyklá dojít na turnaji daleko, Slovinsko slaví nový úspěch.

READ  Tisková agentura Emirates – Coffee World Dubai 2023 hostí 1 000 společností a značek

Tým byl mezi 12 týmy soutěžícími v Seville nejníže, ale v úvodním zápase druhé skupiny překvapil, když porazil loňského vicemistra Austrálie a postavil se na špici semifinále.

Když se další výsledky obrátily ve svůj prospěch, Slovinsko se dokázalo kvalifikovat i přes páteční prohru 2:1 s Kazachstánem, protože skončilo s nejlepší bilancí výher a proher mezi třemi týmy ve své skupině.

Začali dobře, když Kaya Jovan rozdrtila Annu Danilinu, která se umístila o více než 700 míst pod ní, 6:1, 6:0, než Tamara Zydancic porazila Yuliyu Putintseva.

Zidancic, 100. místo na světě, věděla, že k postupu jejího týmu potřebuje vyhrát jen jeden set, a vyhrála 6:2.

Přestože prohrála další set a poté kvůli zranění odstoupila – a poté její tým pro čtyřhru prohrál a prohrál nerozhodně 2:1 – Zidancic udělala dost, aby zajistila, že se její tým zapíše do historie.

„Pro mě se to nepotopilo,“ řekl Zidansek. „Možná za týden, až budeme všichni doma, se na to podíváme. Očividně máme ještě hodně práce. Ještě není konec.“

Co je to Billie Jean King Cup – a kdy hraje tým GB?

Finále soutěže se zúčastnilo 12 zemí, kde byly týmy ve čtvrtfinálové fázi rozděleny do čtyř skupin.

Vítězové skupin se kvalifikují do semifinále v sobotu a šampioni budou korunováni po finálovém zápase v neděli v Seville.

Vítězové obdrží finanční odměnu ve výši 2,4 milionu $ (2,1 milionu GBP), která je součástí celkového prize poolu 9,6 milionu $ (8,4 milionu GBP) – rekord akce, který odpovídá penězům uděleným v mužském ekvivalentu Davis Cupu.

Velká Británie se nekvalifikovala po prohře s Francií v kvalifikační fázi v dubnu, místo toho hrála play-off proti Švédsku v Londýně ve dnech 11.–12. listopadu.

Pod vedením Katie Boulter, GB se utká se Švédskem v Copper Box Areně Ve hře je postup do kvalifikace BJK Cupu v příštím roce.

READ  Ve věku 94 let umírá spisovatel Milan Kundera

Utkání skládající se z pěti zápasů – čtyř zápasů dvouhry, s rozhodujícím zápasem ve čtyřhře, bude-li to nutné – bude živě vysíláno BBC Sport.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *