Noví čeští velvyslanci ve Francii, Kuvajtu a Mexiku

Noví čeští velvyslanci ve Francii, Kuvajtu a Mexiku


Česká diplomacie v následujících měsících vyšle nové velvyslance do Francie, Kuvajtu a Mexika.

„Jeden z mých blízkých kolegů Jaroslav Kurfurst bude zastupovat českou diplomacii v Paříži, zkušený kariérní diplomat Juraj Simiel pojede do Kuvajtu a Tomáš Hart, který má za sebou úspěšnou kariéru v ekonomické diplomacii, povede ambasádu v Mexiku. Všem třem přeji úspěch v nových funkcích.“ Řekl to ministr zahraničí John Lipowski.

Jaroslav Kurfürst působí na Ministerstvu zahraničních věcí ČR od roku 1997. Pracoval na ambasádách v Moskvě a Washingtonu, vedl oddělení zabývající se obrannou politikou a v letech 2014–2019 byl velvyslancem v Belgii. Poslední dva roky vedl evropskou divizi MZV. Jaroslav Kurfurst působil také na akademické půdě a je editorem několika akademických publikací.

Juraj Chmiel vstoupil do diplomatických služeb v roce 1992, v letech 1993-1994 sloužil jako mírový sbor UNOSOM v Somálsku a později jako velvyslanec v Nigérii, Austrálii, Maďarsku a Slovinsku.

Tomáš Hart přebírá svůj první velvyslanecký post v Mexiku, v diplomacii působí od roku 2000. Dosud vedl ekonomické úseky velvyslanectví ve Washingtonu, Moskvě a Buenos Aires a sloužil i ve stálých misích. České republiky do Evropské unie v Bruselu.

Všichni vedoucí těchto ambasád již mají souhlas smluvních zemí. Jako první by se měl funkce ujmout Juraj Simiel v polovině července, Thomas Hart odjíždí do Mexika začátkem září a Jaroslav Kurfurst složí přísahu jako velvyslanec ve Francii v druhé polovině září 2024.

READ  7 nejlepších kempů v ČR: Pražské ráno

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *