„Musíme se připravit na to, že Rusko nebude mírumilovným partnerem,“ varoval český prezident

„Musíme se připravit na to, že Rusko nebude mírumilovným partnerem,“ varoval český prezident

Český prezident Petr Pavel v nedávném rozhovoru pro rakouský list Die Presse vyjádřil své obavy z ruských ambicí v Evropě s tím, že cíle Moskvy přesahují pouhou anexi části Ukrajiny.

Podle Podle prezidenta Pavla je Evropa na pokraji vleklého konfliktu s Ruskem, který nebude nutně vojenského charakteru, ale přesto bude představovat značné výzvy.

„Rusko má za cíl obnovit imperiální měřítko Sovětského svazu, včetně jeho sféry vlivu, a jsou k tomu otevřeni. Musíme to brát vážně a být připraveni na to, že Rusko nebude mírovým partnerem,“ řekl Pavel.

Vyzdvihl destruktivní roli, kterou hraje Moskva v různých evropských zemích, šíří propagandu a často přímé lži. Pavel věří, že Evropa musí stát pevně, když jsou ruské akce proti evropským zájmům. „Jinak bude ohrožen náš způsob života a naše hodnoty,“ dodal s tím, že jednání s Ruskem se stane součástí každodenního života v Evropě.

Český prezident vyjádřil Ukrajině silnou podporu s tím, že pomáhat Ukrajině znamená chránit bezpečnost Evropy.

„Rusko potřebuje stanovit jasné hranice, chce-li v této části Evropy zachovat bezpečnost a prosperitu. Pokud tak neučiní, může to v budoucnu vést k významným problémům,“ poznamenal Pavel. Poznamenal také, že míru s Ruskem nelze dosáhnout přijetím jeho cílů.

A ve světle blížících se prezidentských voleb v USA a znovuzvolení Donalda Trumpa Pavel varoval, že Evropa, která se k USA dlouhodobě chová jako k „rozmazlenému dítěti“, musí být připravena a převzít větší odpovědnost za svou bezpečnost. .

Příbuzný:

Zavřete tuto stránku. Nebo se můžete připojit k naší komunitě a pomoci nám vytvořit více takových věcí.
Protože věříme v sílu bezplatných informací, udržujeme naši zprávu otevřenou a přístupnou všem. To je důvod, proč náš malý, nákladově efektivní tým závisí na podpoře čtenářů, jako jste vy, při poskytování včasných zpráv, kvalitních analýz a přímých zpráv o válce Ruska na Ukrajině a boji Ukrajiny za vybudování demokratické společnosti. Něco málo je daleko: za cenu šálku kávy měsíčně můžete pomoci postavit mosty mezi Ukrajinou a zbytkem světa, stát se spolutvůrcem a hlasovat o tom, o jakých tématech bychom měli dále diskutovat. . Staňte se hostitelem Nebo se podívejte na další možnosti Podpěra, podpora.
Staňte se patronem!

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *