Česká republika a Estonsko se nezúčastní Putinovy ​​inaugurace 7. května

Česká republika a Estonsko se nezúčastní Putinovy ​​inaugurace 7. května

Podporujte nezávislou žurnalistiku na Ukrajině. Přidejte se k nám v tomto boji.

Staňte se členem Podpořte nás pouze jednou

Zástupci České republiky a Estonska se nezúčastní nadcházející prezidentské inaugurace ruského prezidenta Vladimira Putina, potvrdili 5. května jejich ministři zahraničí.

Nedávné prezidentské volby v Rusku se konaly na mezinárodní úrovni Uznáno jako podvodné U Kremlu. Důvěryhodní opoziční politici nesmějí kandidovat ve volbách.

Česká republika a Estonsko se připojily ke Spojenému království, Kanadě, Lotyšsku a Litvě a vynechaly zahajovací ceremoniál v Moskvě 7. května, uvedlo Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda. hlášeno. včetně dalších západních spojenců Evropská unieZda se jejich zástupci akce zúčastní, zatím nepotvrdili.

„Estonsko nemůže legitimizovat diplomatické vztahy s okupačním státem a my jsme se rozhodli nezúčastnit Putinovy ​​inaugurace,“ uvedl mluvčí estonského ministra zahraničí Markuse Sagna. řekl.

„V době, kdy Putin vede v Evropě útočnou válku, zabíjí a deportuje nevinné lidi a zahajuje koordinované útoky proti členům EU a NATO, je nemyslitelné zúčastnit se ceremonií, které podporují jeho režim.“

Český ministr zahraničí Jan Lipavský ozvalo se Jeho estonský zástupce komentuje: „Současné vztahy mezi Českou republikou a Ruskem nezaručují přítomnost našeho diplomatického zástupce v úterý brzy.“

Putin vyhrál prezidentské volby, které se konaly 15. až 17. března, s podporou 87 procent, podle průzkumů expertů, pozorovatelů a zdrojů zveřejněných médii. Nejpodvodnější v novodobé historii Ruska.

Odhady podvodů s hlasováním se pohybují od nejméně 22 milionů hlasů do přibližně 31,6 milionů hlasů, přičemž se nebere v úvahu online hlasování a volby se zbraní v ruce v Ruskem okupovaných oblastech Ukrajiny.

Když se tyto výsledky sečtou, podvody s voliči mohou činit přibližně 40 milionů hlasů, neboli 46 % těch, kteří tvrdili, že volili.

Důkazy ukazují, že nedávné prezidentské volby byly nejpodvodnější v novodobé historii Ruska

Podle zdrojů zveřejněných volebními experty, pozorovateli a médii byly prezidentské volby z 15. až 17. března nejzmanipulovanější v novodobé historii Ruska. Odhady podvodů s hlasováním se pohybují od nejméně 22 milionů hlasů do asi 31,6 milionů hlasů, nepočítaje online hlasování…

READ  Česká republika zaznamenává v zimě výrazně nadprůměrné srážky - Brněnský deník

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *