„Pandora Papers“ odhaluje zámořské finanční transakce stovek Indů

Stovky bohatých Indů, včetně podnikatelů, se objevují v „Pandora Papers“, které odhalily finanční aktiva bohatých jednotlivců po celém světě, a mnoho Indů obvinění z pochybení odmítlo.

Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ) získalo „Pandořiny papíry“, únik dávek finančních záznamů v offshore daňových rájích.

Součástí seznamu je více než 300 indických jmen.

Anil Ambani, Vinod Adani, Jackie Shroff, Kiran Mazumdar Shaw, Naira Razia, Sachin Tendulkar a Satish Sharma, mimo jiné, byli dosud odhaleni v seznamu indiánů v ‚Pandořiných dokumentech‘.

Skupina pro práva Oxfam Indie vyzvala k okamžitému zásahu úřadů a zrušení daňových rájů poté, co byly zveřejněny dokumenty Pandora.

Daňové ráje stojí vlády po celém světě 427 miliard dolarů ročně. Rozvojové země jsou úměrně nejvíce zasaženy. Korporace a bohatší jednotlivci, kteří využívají daňové ráje, soutěží o ty, kteří tak nečiní. Amitabh Behar, generální ředitel společnosti Oxfam India, uvedl, že daňovým rájům také pomáhá vzkvétat zločin a korupce.

Dodal, že odstranění daňových rájů by mohlo jít dlouhou cestou k zajištění toho, aby vlády měly přístup k daňovým příjmům, které potřebují k financování kvalitních veřejných výdajů.

Mnoho lidí uvedených v Pandořiných dokumentech odmítlo finanční provinění.

Kiran Mazumdar Shaw v pondělí mimo jiné řekla, že vnější důvěra jejího manžela byla čestná a legitimní.

Mediální příběhy pokrývající Pandora Papers chybně odkazují na vnější důvěru mého manžela, což je legitimní a poctivá důvěra provozovaná nezávislými správci. Mazumdar Shaw, generální ředitel společnosti Biocon biotech, na twitteru na Twitteru uvedl: „ Žádný indický občan nedrží ‚klíč‘ důvěry, jak se v těchto příbězích tvrdí.

ICIJ má po celém světě nejméně 150 sdělovacích prostředků, včetně „The Indian Express in India“ a tvrdí, že získala až 12 milionů dokumentů od 14 společností v offshore daňových rájích.

READ  V Praze S Jaishankar zachycuje Indo-Pacific: The Tribune India

ICIJ ve své zprávě, která byla první svého druhu, uvedla: „Mezi osoby spojené s utajovanými dokumenty se zámořskými aktivy patří indická kriketová hvězda Sachin Tendulkar, popová zpěvačka Shakira, modelka Claudia Schiffer a italský gangster známý jako Lell the Fat One. „. Publikováno 3. října.

Tendulkarův právník uvedl, že investice hráče kriketu je legitimní a byla deklarována finančním úřadům. Advokát Shakiry uvedl, že zpěvačka inzerovala své společnosti, které podle právníka nenabízely daňové výhody. Zástupci Schaefferové uvedli, že modelka ve Velké Británii, kde žije, platí daně správně.

Pandora Papers odhalily finanční tajemství současných i bývalých světových lídrů, politiků a vládních úředníků v 91 zemích a regionech.

Na mapě světa, která zdůrazňuje počet politiků spojených se zahraničními transakcemi, je Indie zobrazena jako šest a Pákistán jako sedm.

Podle Mezinárodního konsorcia investigativních novinářů její tajné dokumenty odhalují zahraniční transakce jako král Jordánu, prezidenti Ukrajiny, Keni a Ekvádoru, předseda vlády České republiky a bývalý britský premiér Tony Blair. Soubory také odhalují finanční aktivity „neoficiálního ministra propagandy“ ruského prezidenta Vladimira Putina a více než 130 miliardářů z Ruska, USA, Turecka a dalších zemí.

(Tento příběh nebyl upraven zaměstnanci Devdiscourse a je automaticky generován ze sdíleného zdroje.)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.