Hrobka z éry Inků objevená pod domem v hlavním městě Peru | archeologie

Vědci objevili pod domem v srdci města hrobku z dob Inků PeruHlavní město Limy, hřbitov, o kterém se předpokládá, že obsahuje ostatky zabalené do látky spolu s jemnou keramikou a ozdobami.

Hlavní archeolog Giulio Abantu agentuře Reuters řekl, že 500 let stará hrobka obsahovala „více pohřebních balíčků“ pevně zabalených v kusu látky.

Ti pohřbení, řekl, mohli pocházet z elity společnosti Ruricancho, kultury, která kdysi obývala současnou Limu, než mocný Inka v 14. století ovládl rozlehlou říši po celé délce západní Jižní Ameriky.

Je známý pro své zlaté a sofistikované struktury, včetně: Královské útočiště na vrcholu hory v Machu PicchuŠpanělští dobyvatelé porazili Inky v roce 1532.

Hipólito Teca, majitel domu v Limě, řekl, že byl ohromen emocemi, když objevil překvapení. „Něco úžasného. Opravdu nemám jiná slova, jak to popsat,“ řekl a doufal, že budoucí generace v dělnické čtvrti San Juan de Luregancho lépe ocení bohatou historii kolem sebe.

Vykopávky začaly v květnu poté, co plány na vybudování Teka pro jeho majetek vedly k požadovanému archeologickému průzkumu. Oblast Lima je známá stovkami předchozích archeologických nálezů z kultur, které se vyvíjely před a po éře Inků.

Přihlaste se k odběru prvního vydání, našeho bezplatného denního zpravodaje – každý všední den ráno v 7:00 GMT

READ  Nové proměnné jsou připraveny udržet šíření Covid-19 na vysoké úrovni po celé léto

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.