Sterling a FTSE 100 zisky po zprávách o čtvrteční rezignaci Borise Johnsona

Libra šterlinků Ve čtvrtek zasáhla vysokou seanci po několika nepotvrzených zprávách, že premiér Boris Johnson se chystá odstoupit.

Libra posílila o 0,35 % vůči americkému dolaru a obchodovala se za 1,1971 dolaru kolem 9:25 londýnského času.

Mezitím, FTSE 100 Akciový index vzrostl o 0,7 % po zprávách, které nebyly nezávisle ověřeny CNBC nebo NBC News.

Na dluhopisových trzích vláda Spojeného království po dobu 10 let Výnos dluhopisů Zvýšila se na 2,153 %.

přijď další Více než 50 poslanců rezignovalo Od Johnsonovy vlády do 48 hodin.

Předseda vlády je pod rostoucím tlakem od úterý, kdy dvě těžká vládní ministerstva, ministr zdravotnictví a financí, rezignoval na svou funkci. To vedlo k řadě odchodů z vlády.

Přichází v patách kabinetu, který byl sužován skandály a obviněními z klamání veřejnosti, ale sláma, která mnoha poslancům zlomila velbloudí hřbet, je konzervativní zákonodárce Chris Pincher. Bývalý viceprezident byl minulý týden zatčen kvůli obvinění, že v opilosti osahával dva muže v soukromém klubu členů.

Johnson se v úterý omluvil za jmenování Whipa Pinchera místopředsedou strany – hlavní role ve straně – navzdory tomu, že věděl o vyšetřování jeho chování v roce 2019.

Odhalení, že Johnson si byl vědom obvinění z pochybení, vedlo v úterý k rezignaci kancléře Rishi Sunaka a ministra zdravotnictví Sajida Javida.

Javid, který je rovněž bývalým poradcem, ve svém středečním rezignačním projevu v parlamentu řekl, že „šlapání po laně mezi loajalitou a integritou se v posledních měsících stalo nemožným“.

Johnson minulý měsíc jen o vlásek unikl hlasování o důvěře poslanců Konzervativní strany, ale mnozí z těch, kteří kdysi podporovali jeho vedení, nyní svou podporu opustili.

Toto je aktuální zpráva a bude brzy aktualizována.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.