Satelit NOAA zachycuje mozaiku Země a zobrazuje úžasný panoramatický výhled

Národní úřad pro oceán a atmosféru zveřejnil první snímek NOAA-21 Visible Imaging Infrared Radiometer (VIIRS) Array Instrument.

Nedávno vypuštěný satelit zachytil ohromující panoramatický pohled na Zemi, vytvořený z pásů dat zachycených po celé zeměkouli během 24hodinového období mezi 5. prosincem a 6. prosincem.

Satelity na polární oběžné dráze monitorují celou planetu dvakrát denně, na rozdíl od geostacionárních satelitů.

Podle agentury mozaikový snímek ukazuje jasně modré vody obsahující fytoplankton v Karibském moři, meteorologické systémy v pohybu a smog ze zemědělských požárů v severní Indii.

2022 Vesmírné příběhy, které jsou mimo tento svět

Snímek nahoře pořízený přístrojem VIIRS NOAA-21 ukazuje barvu oceánu kolem jižního cípu Floridy a Karibiku.
(Kredit: NOAA STAR VIIRS Image Team)

Tyrkysová barva kolem Kuby a Baham je způsobena sedimentem v mělkých vodách kolem kontinentálního šelfu, uvedl v prohlášení Dr. Satya Calourie, společný vědec v oblasti satelitního programu.

VIIRS Poskytuje měření barev oceánu Pomozte odhalit škodlivé výkvěty řas a sledujte aktivitu fytoplanktonu a teplotu mořského povrchu.

Tento satelitní snímek zveřejněný Národním úřadem pro oceán a atmosféru (NOAA) 21. října ukazuje kouř z masivních požárů nad indonéskými ostrovy Borneo a Sumatra.

Tento satelitní snímek zveřejněný Národním úřadem pro oceán a atmosféru (NOAA) 21. října ukazuje kouř z masivních požárů nad indonéskými ostrovy Borneo a Sumatra.
(AFP/AFP přes Getty Images)

Nad Zemí je přístroj, který také létá na družicích NOAA-20 a Suomi-NPP Joint Polar Satellite System, schopen detekovat a Měření intenzity lesních požárůsucha a povodně.

Intenzita požáru je přiváděna do produktu, který sleduje tloušťku a pohyb kouře z lesních požárů.

Únik ruské vesmírné kapsle s největší pravděpodobností kvůli zásahu mikrometrem, říká úředník

READ  Astronomové objevili nejstarší planetární trosky v naší galaxii – zbytky zničené sluneční soustavy

VIIRS také vyrábí důležité ekologické produkty v oblasti ledu, ledové čepice, mraků, mlhy, aerosolů a prachu, stejně jako zdraví světových plodin.

Na rozdíl od geostacionárních družic zachycují družice na polární oběžné dráze pásy dat z celé zeměkoule a monitorují celou planetu dvakrát denně.  Tato globální mozaika, zachycená přístrojem VIIRS na nedávno vypuštěném satelitu NOAA-21, je složeným snímkem vytvořeným z těchto pásů během 24hodinového období mezi 5. prosincem a 6. prosincem 2022.

Na rozdíl od geostacionárních družic zachycují družice na polární oběžné dráze pásy dat z celé zeměkoule a monitorují celou planetu dvakrát denně. Tato globální mozaika, zachycená přístrojem VIIRS na nedávno vypuštěném satelitu NOAA-21, je složeným snímkem vytvořeným z těchto pásů během 24hodinového období mezi 5. prosincem a 6. prosincem 2022.
(Tým SDR na NOAA STAR VIIRS.)

Zařízení bylo vypuštěno z Vandenberg Space Force Base 10. listopadu.

NOAA-21, dříve známý jako JPSS-2, je druhým operačním satelitem v řadě nazývané Joint Polar Satellite System.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

NOAA a NASA dohlížejí na vývoj, start, testování a provoz všech satelitů v systému.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *