Satelitní snímky ukazují izraelskou invazi do severní Gazy

Satelitní snímky ukazují izraelskou invazi do severní Gazy

Satelitní snímky pořízené v pondělí ráno ukazují velikost jednoho z hlavních izraelských tahů do severní Gazy, kde stovky obrněných vozidel tlačily míle přes hranici do městských oblastí na okraji města Gaza.

Zdroj: Satelitní snímek z Planet Labs

Podle The New York Times

Izrael ještě nedosáhl úrovně rychlého a drtivého pozemního útoku, který mnozí analytici očekávali. Ale snímky pořízené komerční satelitní společností Planet Labs v pondělí ráno ukazují velkou invazní sílu: četné skupiny desítek obrněných vozidel překračující otevřená pole a shromažďování v městských oblastech.

Snímek poskytuje dosud nejjasnější obrázek o rozsahu, v jakém se jedna z hlavních linií izraelské invaze přesunula do Gazy, ao zkáze, kterou způsobila. Izraelská vozidla byla viděna jižně do čtvrti Karama, severně od města Gaza. Videa, která dříve zveřejnila izraelská armáda, ukazovala řady tanků operujících poblíž pohraniční oblasti.

Zdá se, že mnoho okolních budov bylo vážně poškozeno nebo zcela zničeno nálety. Jsou vidět stovky kráterů způsobených nálety a ostřelováním, a to i v domech a na silnicích, a obytné budovy byly srovnány se zemí.

Od 7. října, kdy Izrael zahájil odvetné nálety v reakci na útok Hamasu, bylo v Gaze zabito více než 8 000 lidí, mnoho z nich jsou děti, uvádí ministerstvo zdravotnictví v Gaze řízené Hamasem.

Zobrazená oblast je jedním ze tří směrů, kterými se izraelské tanky a další vozidla pohybovaly směrem k městu Gaza, největšímu městu v Gaze. Řady obrněných vozidel byly vidět na hlavní silnici táhnoucí se od severu k jihu pásma Gazy a také v severovýchodním rohu pásma ve městě Beit Hanoun.

READ  Rusko si kvůli dohodě o hranicích s USA předvolalo finského velvyslance

Ale izraelské síly ustoupily od přímého boje v Gaze City, největším městě, a rozhodly se místo toho zůstat na okraji města, aby oddálily vážnější boje a ponechaly vojenské možnosti otevřené.

V Karamě byly pole a budovy v posledních devíti dnech sváženy buldozery.

Zdroj: Satelitní snímek z Planet Labs

Podle The New York Times

Zničená zemědělská půda byla použita k montáži desítek obrněných vozidel. Široké tankové dráhy dávají představu o tom, jak se pohybovali po této oblasti.

Zdroj: Satelitní snímek z Planet Labs

Podle The New York Times

Snímky na jihu ukazují řadu zničených budov spolu s dalšími krátery a vojenskými vozidly.

Zdroj: Satelitní snímek z Planet Labs

Podle The New York Times

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *