Země, skutečné kozy, překonávají dlouhý rychlostní rekord

Planeta Země, ostřílená planeta známá spíše svými dovednostmi než rychlostí a výbušností svého mládí, podala začátkem tohoto léta historický výkon a dokončila svůj vůbec nejrychlejší obrat. Všichni nenávistníci a skeptici, kteří odpočítali Zemi, teď vzlykají, totálně pláčou.

29. června se Země otočila za 1,59 milisekundy méně, než je 24hodinový průměr ligy, což je úžasný atletický výkon, jehož svědkem bylo odhadem 7,97 miliardy diváků. Toto je rekord pro nejrychlejší rotaci Země od doby, kdy začali sledovat statistiky v roce 1955 S příchodem prvních praktických atomových hodin. Ale jak všichni víme, sportovci jsou stále silnější a rychlejší; V té době země konkurovala skupině instalatérů a poštovních pracovníků.

Světový rekord byl ověřen o Katedra systémů rotace Země a mezinárodních referencířídící orgán pro plynutí času sám, a Poprvé hlášeno Timeanddate, fanouškovský blog, kde najdete zprávy o čase, časová skóre a fámy o obchodu s časem. Jak poznamenává Timeandate, červnový rekordní výkon nepřišel z ničeho nic. No, přišlo to v prázdnotě vesmíru, ale víte, co tím myslím; Země si v poslední době užila svůj kariérní návrat. I když se Země od svého vzestupného roku obecně otáčí pomaleji (asi tři milisekundy za den za století, takže délka dne v pozdní křídě byla asi 23 hodin a 30 minut), v posledních několika sezónách se Země otáčí. stále rychleji.

Nadmořské výšky v grafu jsou způsobeny polohou Měsíce, která ovlivňuje výkon Země jako vlastnoručně vybraného nadhazovače. Sezónní poklesy jsou způsobeny změnami v atmosféře, které zvětšují nebo zmenšují oblačnost; Jako mnoho džbánů se Země v létě rozkládá (severní polokoule). plánoval Timeanddate.com

Důvody návratu Hráče roku na Zemi nejsou jasné. Někteří připisují novému tréninkovému režimu; Nová mimosezónní dieta. Ještě jiní očekávají změnu ve filozofii hry od trenéra Země, Suna, více přizpůsobeného schopnostem Země. O Zemi se také šeptalo o používání planetárního růstového hormonu PGH, i když je možné, že tyto fámy podnítili její nejbližší konkurenti, Mars a Venuše. „Určitě je to divné.“ Profesor Matt King z University of Tasmánie řekl:. „Zřejmě se něco změnilo.“

READ  Podle nových důkazů se Země naklonila na bok před 84 miliony let

Vědci, kteří jsou v podstatě posedlí šavlí, mají řadu teorií a jednou z nejoblíbenějších je adaptace na glaciální rovnováhu. V tomto scénáři změna klimatu způsobí tání ledových čepic a tím snížení hmotnosti zemských pólů, což Zemi, která je širší než její výška, umožňuje dekompresi do tvaru o něco bližšího kouli. Jako když snowboardista tahá za ruce, umožní to zemi rychleji se točit.

Další teorie zahrnuje chandler a buble, Je to periodické putování středem rotace. Během posledních dvou let – možná způsobených změnami v oceánské cirkulaci – byla oscilace na historickém minimu. Země připomínala spíš fotbalový míč hozený do těsného víru než zraněnou kachnu Petona Manningeska.

„Protože změny v těchto dvou věcech mohou být spojeny s pohybem hmoty na zemském povrchu, pravděpodobně není špatný odhad, že tyto věci spolu nějak souvisí,“ dodal. řekl král. „Nevím, jestli jsme zašli příliš daleko v chápání toho, co se děje, ale troufám si říct, že se pravděpodobně něco děje v klimatickém systému nebo v oceánech.“

Ať už je důvod nebo důvody jakékoli, výkon Země je v poslední době tak působivý, že zvažují změnu pravidel tohoto sportu. Ještě několik let kratších než 24 hodin a budeme potřebovat vůbec první „negativní skokovou sekundu“ – přeskočení jedné sekundy v mezinárodním atomovém čase, standardním světovém čase, abychom jej uvedli zpět do souladu s rotací Země. Jistě, Barry Bonds zasáhl spoustu prstů a vytvořil spoustu rekordů. Ale byli jsme nuceni skočit vpřed doslova v čase? Země je ta největší věc, kterou kdy uděláte.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.