Soila Braverman: Britská ministryně vnitra navštíví Rwandu, aby projednala plán deportace

(CNN) Britská ministryně vnitra Soella Bravermanová přijela v sobotu do Rwandy, aby projednala a Kontroverzní dohoda To by znamenalo, že Spojené království deportuje žadatele o azyl, o kterém se domnívá, že dorazili do africké země nelegálně.

Tento plán se potápí v právních potížích – zatím nebyl nikdo deportován – a Bravermanova návštěva byla kritizována za to, že pozvala novináře z pravicových titulů, aby ji doprovázeli, s výjimkou liberálů.

Bravermanová přistála ve rwandském hlavním městě Kigali, kde ji přivítala stálá tajemnice rwandského ministerstva zahraničních věcí Clementine Muka a britský vysoký komisař Rwandy Omar Dyer. Později navštíví sídliště, které má v budoucnu zajistit bydlení pro imigranty.

Cesta se koná 11 měsíců poté, co britská vláda nastínila svůj plán poslat tisíce migrantů, kteří se domnívají, že do země nelegálně vstoupili, do Rwandy, aby zde vyřídili jejich žádosti o azyl.

Vláda tvrdí, že cílem programu je narušit sítě pašování lidí a odradil přistěhovalce od nebezpečné námořní plavby přes Lamanšský průliv do Anglie z Francie.

Plán, podle kterého Spojené království zaplatí Rwandě 145 milionů dolarů (120 milionů liber) během příštích pěti let, čelil odporu nevládních organizací, žadatelů o azyl a odborových svazů zaměstnanců státní správy, kteří zpochybňovali jeho zákonnost, což přimělo vládu k odložení jeho realizace.

Braverman dorazil do Kigali v sobotu.

Dosud se neuskutečnily žádné lety, poté, co byl v červnu v jedenáct hodin odstaven první plánovaný let do Rwandy z důvodu zasáhnout Evropský soud pro lidská práva (ECHR), po němž následovaly měsíce právních sporů, které od té doby program pozastavily.

Před odjezdem Bravermanová znovu potvrdila svůj závazek vůči schématu a uvedla, že „bude sloužit jako silný odstrašující prostředek proti nebezpečným a nelegálním cestám,“ uvedla PA.

READ  Kam chtějí Američané do zahraničí a kde ztratili zájem

Ale Sonia Siatesová, výkonná ředitelka charitativní organizace Freedom from Torture, řekla CNN, že je to „hluboce zavádějící“.

„Politika odstrašování nefunguje, když se snažíte cílit na lidi prchající před mučením, válkou a pronásledováním,“ řekl Seites.

Dodala, že rozhodnutí pozvat na cestu pouze provládní média „potvrzuje, že přestali i předstírat, že o tomto problému mluví s celou zemí“.

Britská vláda učinila hlavní prioritou zastavení migrantů připlouvajících na malých člunech k jejím břehům.

Zákon o nelegálním přistěhovalectví, který je projednáván v parlamentu, dává vládě právo deportovat každého, kdo nelegálně přijede do Spojeného království. V mnoha případech neexistují žádné bezpečné a legální cesty do Spojeného království, což znamená, že mnoho žadatelů o azyl může přijet pouze nelegálně.

Podle zákona „lidé přijíždějící do Spojeného království nebudou moci nechat posoudit své žádosti o azyl, i když se jedná o uprchlíky z válkou zničených komunit,“ řekl Alexander Bates, ředitel Centra pro studium uprchlíků na Oxfordské univerzitě.

Místo toho budou čelit okamžité deportaci buď do země původu, nebo do třetí země, jako je Rwanda.

Existují však obavy, že navrhovaná legislativa je nezákonná.

„Když otevřete návrh zákona, na přední straně je velká červená vlajka, která říká: To může být porušení Evropské úmluvy o lidských právech,“ řekl Bates CNN.

Dodal, že navrhovaný zákon má „historický význam“, protože se rovná „opuštění principu práva na azyl liberálně demokratickou zemí“.

Soud OSN pro lidská práva to potvrdil varoval že návrh zákona, pokud by byl schválen, by byl „jasným porušením“ Úmluvy o uprchlících.

Existují také obavy, že návrh zákona není použitelný. Rwandská vláda má Zobrazeno Během prvních pěti let může odbavit pouze 1 000 žadatelů o azyl.

Naopak 45 755 lidí odhadnutý Jen v roce 2022 dorazili do Spojeného království prostřednictvím malých člunů přes kanál La Manche.

READ  Pálení Koránu před dánskou mešitou na tureckém velvyslanectví | zprávy o islamofobii

Luke McGee ze CNN přispěl k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *