Ruský pošťák vyhrál soutěž krátkých filmů Nespresso Talents

„Pošťák“ ruského režiséra Klima Tokajeva získal první cenu na mezinárodní soutěži krátkých filmů Nespresso Talents.

Bagman od Jana Kellnera získal druhou cenu, zatímco Nicolina Sterbetová „Speaking in Flowers“ byla třetí. Oba jsou z České republiky.

Vítěze vybrala mezinárodní porota soutěže, jejíž součástí jsou herci Mark Chao („Detective De: The Four Heavenly Kings“) a Zita Hanrott („Paul Sanchez est revenu!“), Světový průzkumník a dobrodruh Mike Horn, spisovatel, režisér a nositelka ceny Nespresso Talents 2020 Faride Schroeder („Oasis“) a herečka a režisérka Sonia Rowland („Madame“).

Přihlášeno bylo celkem 993 krátkých filmů ze 60 zemí a do užšího výběru 15 filmů.

Slavnostní předávání cen se konalo v pátek na Palais des Festivals za účasti členů poroty, hostů a vítězných tvůrců. Kromě možnosti zúčastnit se filmového festivalu v Cannes obdržel každý vítěz mentorské setkání s filmovými odborníky a finanční odměnu.

„Talents of Nespresso je příležitostí rozvíjet neuvěřitelný tvůrčí talent a zároveň komunikovat s mladším publikem, které přijímá inovace v ničivém duchu.“ Anna Lundstrom, ředitelka značky Nespresso, uvedla: „Jsme potěšeni, že se k talentovaným filmařům připojuje pohyb a sdílení jejich kreativity, což vede ke zvýšené míře Naše účast je ve srovnání s loňským vydáním až 25%. “

Tématem letošní soutěže bylo „Podnikání je všechno“. Nespresso se zavázalo vyrovnat svou uhlíkovou stopu a plní svůj závazek tím, že umožňuje každému zúčastněnému filmaři podporovat agrolesnické projekty sponzorováním výsadby pěti stromů. Tyto stromy přispějí k rozsáhlé iniciativě ve spolupráci s Project PUR, přeměnou drobných vlastníků kávy na produkci organické kávy prostřednictvím agrolesnictví a oživením společnosti „udělej vše“. V kostarické La Giorgii bude vysazeno celkem 4 965 stromů.

READ  Chucky Kills: SYFY slaví Black Friday celodenním maratonem „hra pro děti“!

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *