Odpad z Whitehallu stojí daňové poplatníky 14 miliard liber s penězi utracenými za luxusní párty vilu a veganskou zmrzlinu

Odpad z Whitehallu stojí daňové poplatníky 14 miliard liber s penězi utracenými za luxusní párty vilu a veganskou zmrzlinu

Vyšetřování dospělo k závěru, že vláda promrhala 14 miliard liber v penězích daňových poplatníků a odhaluje, že utratila peníze za luxusní vilu a veganskou zmrzlinu.

Analýza finančních informací od začátku loňského roku zjistila, že Whitehall je plýtvání natolik, aby pokrylo rozpočet soudů, věznic a zkušebních období na rok nebo financovalo více než polovinu Očekávaný daňový nájezd Jeremyho Hunta.

Vyšetřování The Telegraph odhalilo miliardy liber vyplýtvaných na podporu související s Covidem, nepoužité nebo rozbité ochranné prostředky a zdánlivě triviální položky, jako je 6 000 liber na vile v Itálii.

Další peníze byly promarněny na špatně řízené projekty infrastruktury, které byly pozměněny nebo zpožděny.

minulou noc, Jacob Rees popsal vlnu plýtvání jako „hanebnou“.. „Nemůžete rozumně žádat od daňového poplatníka peníze, které pak promrháte… Je třeba založit své rozpočty na efektivním utrácení peněz, a proto je třeba zvýšit nižší úroveň zdanění,“ řekl.

Celková částka zjevně zahrnuje promarněné žádosti o výdaje státních zaměstnanců; nedostatečné OOPP, ztráta peněz ve špatně řízených projektech; podvodné nároky na podporu Covid; Na základě finančních údajů zveřejněných v posledním roce nebo na základě dostupných údajů za posledních dvanáct měsíců.

Odhalení přichází v době, kdy se Jeremy Hunt připravuje na zacelení díry v britských veřejných financích za 50 miliard liber – přičemž se očekává, že 24 miliard liber bude pocházet ze zvýšení daní.

Dame Meg Hillierová, předsedkyně Výboru pro veřejné účty, řekla: „Každá libra peněz daňových poplatníků promrhaná je libra, která se neutratí za veřejné a veřejné služby ani za snížení daní. To skutečně zasáhne daňové poplatníky do jejich kapes.“

Obrovské množství odpadu spojeného s epidemií, s Ministerstvo zdravotnictví a sociální péče Více než 4 miliardy GBP vynaložené na OOP – z toho 2,6 miliardy GBP je nevhodných, 670 milionů GBP je vadných a 750 milionů GBP překračuje požadavky. Poté zaplatila 436 milionů liber na pokutách za ponechání hor OOP příliš dlouho ve skladu a souhlasila s tím, že zaplatí 35 milionů liber za zničení OOP, které nemohla použít.

READ  Výroba v červenci silně rostla, i když se propadly polské a české PMI, automobilové novinky a ET Auto.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *