Ontario narychlo ustupuje od znovuotevření, když se ve třetí vlně případů Covid objeví nové proměnné Kanada

Lisa Salamon Switzmanová, lékařka z torontské pohotovosti, skutečně pracovala Dvě smrtící vlny koronaviru Pandemie, kdy nedávno začala přicházet nová skupina pacientů, je kvůli jejich nízké hladině kyslíku – a jejich věku – nestabilní.

O pacientech ve věku 40 až 50 let řekla: „Jsou mladší, než jsme viděli dříve, a nerozumí rozsahu jejich nemoci.“ „A teď je to obrovská, obrovská vlna.“

Lékaři a epidemiologové v nejlidnatějších kanadských provinciích už týdny varují, že zmírnění omezení, nedostatek platů pro nemocné pro základní pracovníky a příchod nových typů infekčních nových koronavirů by mohly vést ke zničující třetí vlně.

Ve čtvrtek, jak se případy stupňovaly a přijímaly na JIP, musel předseda vlády Ontaria Doug Ford ustoupit od plánů znovuotevření dveří, místo toho oznámil měsíční blokování.

Žena, která nosí obličejovou masku, přeskočí mimo restauraci v Torontu v Ontariu oznámení „Jsme otevřeni, ale nepřecházíme do režimu zámku“ Foto: Xinhua / REX / Shutterstock

Tento krok nastává, když úředníci ve zdravotnictví varují, že šíření různých druhů koronavirů by mohlo provincii ohrozit.

„Jak se varianty množí, Covid zabíjí rychleji a menší,“ řekl Dr. Adalsteinn Brown, spolupředseda Ontario’s Covid-19 Scientific Advisory Table.

Varianty – hlavně upravené verze Covid-19 Můžete být infikováni snadněji Má se za to, že je to vážnější – stává se rostoucím problémem v mnoha krajích po celé zemi.

V Britské Kolumbii Proměnná P1„Který byl poprvé zjištěn v Brazílii, se rychle rozšířil a v posledních dnech zaznamenala provincie nejvyšší počet případů od začátku epidemie před více než rokem.

Quebec, který se dlouhodobě brání zavírání škol, oznámil tento týden blokování ve třech městech, protože varianty virus dále šířily.

Ale v Ontariu, ekonomickém centru země, se nedávné vypuknutí provincie stalo symbolem toho, jak virus nepřiměřeně zasáhl základní pracovníky v továrnách a skladech, z nichž mnozí jsou etnické menšiny s nízkými příjmy.

Zatímco se očekává, že omezení okresů tlumí celkový růst případů, nové modelování naznačuje, že na konci dubna se očekává, že na krajských lůžkách intenzivní péče bude přibližně 800 pacientů – téměř dvojnásobek dnešních sazeb.

V posledních týdnech neustále přibývají nové případy, které se časově shodují s postupným znovuotevřením restaurací a škol.

„Překvapivě naše počty nemocničních ošetření nevypadají tak vysoko, jako v první nebo druhé vlně. Ale naše počty intenzivní péče jsou špatné, ne-li horší.“ „Pacienti jsou nemocnější a jdou přímo na JIP,“ řekl Salamon Switzman „Je to jako původní kmen Covid, ale na steroidech.“

U lékařů demografické změny pacientů odhalily hluboké rozdíly viru.

Víme, že populace trpící rasismem zasaženým Covid-19 převyšuje všechny ostatní. Víme, že většina těchto obyvatel jsou základní pracovníci pracující v továrnách, ale dosud jim nebyla dána příležitost k očkování, “řekl Salamon Switzman.

Zatímco Kanada zajistila jednu z Nejvyšší nabídka na obyvatele Vakcína Odečítání bylo velmi pomalé Chcete-li zastavit rychlé šíření viru. Úmrtí v dlouhodobé péči do značné míry zmizela v důsledku raných snah o zajištění ochrany nejzranitelnějších populací v zemi.

„Pokud je současná situace popsána jako rasa, varianty postupují o jednu míli,“ uvedla Eileen de Villa, zdravotnice v Torontu.

Mnoho pacientů ze Salamon-Switzmana, kteří se nakazili virem na pracovišti, má základní zdravotní problémy, jako je cukrovka a srdeční a plicní onemocnění. Tyto podmínky je činí vysoce rizikovými, ale dosud nejsou způsobilí kvalifikovat se pro vakcínu podle pokynů kraje.

Zvýšený počet případů také odhalil obtížná rozhodnutí, která musí pracovníci učinit. Kraj nenabízí placenou nemocenskou dovolenou a příležitostní pracovníci nebo příležitostní pracovníci často nemají nárok na zaměstnanecké výhody.

„Pracovníci musí učinit obtížné rozhodnutí: buď zůstanete doma nemocní a dostanete výplatu, nebo jdete do práce,“ řekl Gagandeep Kaur, organizátor Warehouse Worker Center. „A protože mnoho z nich jsou také rodiče, musí se bát, že jejich děti mohou přijít domů nemocné a nakazit se infekcí.“

Vysoké životní náklady ve městě mezitím znamenají, že mnoho pracovníků často žije ve sdílených bytech, říká Kaur, a dále šíří virus. A v nejvíce zasažených oblastech jsou mnozí z nich dočasnými pracovníky a nemají nárok na zaměstnanecké výhody.

Dokud pracovníci nebudou očkováni a nebudou mít šanci zůstat doma, když jsou nemocní, Kaur se obává, že se situace bude v následujících týdnech dále zhoršovat.

„Neustále mluvíme o těchto základních pracovnících. Říkáme jim vůdci, hrdinové a prezidenti.“ Ale ať už jim říkáme jakkoli, způsob, jakým s nimi zacházejí, to vůbec neodráží. “

READ  Šalamounovy ostrovy odmítají Bidenovu expanzi v Tichomoří uprostřed čínské výzvy

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.