V Annecy bude debutovat loutkový animovaný film Living Large Kristiny Duvkové

V Annecy bude debutovat loutkový animovaný film Living Large Kristiny Duvkové

– Příběh o dospívání, který je přirovnáván k příběhu Adama Elliota Mary a Max A Claude Barras Můj život je jako cuketabyl před svou světovou premiérou prodán na více územích

Skvělé bydlení Od Kristiny Dovkové

Český animátor a ilustrátor Kristina Dovková Odhalí svůj první celovečerní film, stop-motion loutkový film Skvělé bydlení (Poslouchejte náš podcast), v nadcházející oficiální soutěži Filmový festival v Annecy (Viz novinky). Dílo Duvkové je po loňském filmu dalším českým stop-motion loutkovým filmem, který má v Annecy premiéru. Tony, Shelley a kouzelné světlo [+see also:
film review
trailer
film profile
]
podle Philipp Bushevackterý získal Cenu poroty Contrechamp a byl prodán na více než 40 územích.

(Článek pokračuje níže – Obchodní informace)

Skvělé bydlení Jde o adaptaci literárního díla Život je drsný Od francouzského autora Michael Olivier. Příběh o dospívání, adaptovaný pro velké plátno Petr Jáchovský A Barbora DřevkovskáFilm sleduje 12letého Bena, začínajícího kuchaře z rozvedené rodiny, který bojuje s obezitou, která vede k šikaně a tvrdému varování školní sestry. Motivován svým obdivem ke Claře a podporován svou rodinou a přítelem Ericem začne držet dietu, nakonec znovu získá chuť do života a napraví svá přátelství. Navzdory výzvám je Benova cesta poznamenána osobním růstem, který vede k nové lásce a obnoveným vztahům.

Volba klasických loutek jako primární techniky pro zobrazení hlavního hrdiny Bena a jeho vnímání světa kolem něj pramení z touhy prodchnout postavu empatií, zejména prostřednictvím nadsázky a odstupu, který loutková animace poskytuje. Snové sekvence a Benův subjektivní pohled na svět budou navíc zobrazeny prostřednictvím expresivní, kreslené animace připomínající kresbu, plynule prolnuté s pozadím loutek, aby obohatily paletu vyprávění. Vizuálním stylem a tematickou rezonancí je srovnatelný s filmy jako Adam Elliott Mary a Max A Claude Barras Můj život je jako cuketa [+see also:
film review
trailer
interview: Claude Barras
film profile
]
Příběh zve diváky do Benova vnitřního světa a dává jim společný zážitek z jeho života. Vizuální přitažlivost filmu spočívá v postavách, které na první pohled vyvolávají humor a nadsázku. Loutkové divadlo umožňuje přesné zobrazení hmotnosti, zatímco kreslená animace poskytuje flexibilitu při manipulaci s postavami a umožňuje dynamické transformace.

READ  Používané generálními řediteli: Nejlepší aplikace pro čtení zpráv pro Android společnosti Google a iOS společnosti Apple, 2023

Benova cesta se odvíjí, když čelí svému dříve skrytému boji s obezitou, poháněn touhou získat lásku své kolegyně Clary a zároveň zápasit s jeho vášní pro jídlo a vaření. Prostřednictvím souhry loutkářství a expresivní animace film zkoumá řadu emocí a situací, od komediálních po absurdní, a poskytuje přesné zobrazení Benových výkyvů hmotnosti. Inspirováno tradičními českými loutkovými technikami, které vytvořil produkční tým filmu Jiří Trnka ve spolupráci s odborníky z oboru, jako je např. Ian McKinnon A David Veselík, se zaměřuje na zdokonalování stavby loutek, zejména mimiky, pro posílení vizuálního výrazu a výrazu. Toto pečlivé řemeslné zpracování se vztahuje i na synchronizaci rtů a zajišťuje bezproblémovou integraci vokálního výkonu s animací postav. Skvělé bydlení Byl již prodán do několika regionů, včetně Japonska, Španělska, Portugalska a zemí v oblasti Baltského moře a na Středním východě.

Skvělé bydlení Jde o produkci Barletta Production (Česká republika) a vzniká v koprodukci Novinski (Slovensko), Novanima Productions (Francie) a České televize. Film získal podporu od Fondu českého filmu, Creative Europe – MEDIA, Eurimages, Slovenského audiovizuálního fondu, CNC a regionu Nouvelle-Aquitaine. Gebeka International se stará o mezinárodní práva. Uvedení filmu do kin v České republice řeší Aerofilms, tuzemská premiéra je naplánována na 17. října.

(Článek pokračuje níže – Obchodní informace)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *