Volkswagen konkuruje Tesle velkým tlakem od elektromobilu | Novinky v automobilovém průmyslu

Společnost Volkswagen plánuje vybudovat v Evropě půl tuctu továren na výrobu bateriových článků, globálně rozšířit infrastrukturu nabíjení elektrických vozidel, urychlit snahy obejít konkurenční Teslu a urychlit kolektivní adopci automobilů napájených z baterií.

Druhá světová automobilka, která je uprostřed významného posunu směrem k bateriovým autům, v pondělí uvedla, že chce mít v Evropě do roku 2030 v provozu šest závodů na výrobu bateriových článků, které bude budovat samostatně nebo s partnery.

„Naše transformace proběhne rychle, bude to bezprecedentní,“ řekl generální ředitel Herbert Deiss účastníkům Energetického dne Volkswagenu, na kterém se také představili výkonní ředitelé společností BP, Enel a Iberdrola a pokusili se vyrovnat některému humbuku nedávného dne baterie společnosti Tesla. Září.

„E-mobilita se pro nás stala klíčovým předmětem podnikání,“ dodal.

Volkswagen, jehož akcie vzrostly o 3,8 procenta, neřekl přesně, kolik bude plán stát. V prosinci uvedla, že do roku 2025 plánuje na celkovou elektronickou mobilitu utratit 35 miliard eur (41,7 miliard dolarů).

Pokud jde o elektřinu, skupina zaostávala, až v roce 2015 připustila, že podvádí americké testy emisí nafty, a musela se vypořádat s novými čínskými kvótami pro elektromobily. Nyní má jeden z nejambicióznějších programů v tomto odvětví.

Volkswagen uvedl, že evropské továrny budou mít kombinovanou výrobní kapacitu 240 gigawatthodin ročně, přičemž dodal, že prvních 40 gigawatthodin bude pocházet ze švédského severního voltu, výroba bude zahájena v roce 2023.

V rámci dohody Volkswagen zvýší svůj 20procentní podíl ve společnosti Northvolt a rovněž získá podíl švédské společnosti v plánovaném projektu bateriových článků v německém městě Salzgitter, který bude od roku 2025 tvořit druhý závod.

V roce 2026 bude následovat závod ve Španělsku, Francii nebo Portugalsku a do roku 2027 závody v Polsku, na Slovensku nebo v České republice. Do roku 2030 budou zřízeny další dva.

READ  České levicové strany jsou na dně. Mohou se vrátit?

Zatímco první dva se již odrážejí ve finančním plánování Volkswagenu, skupina je v současné době v „hlubokých diskusích“ o tom, jak budou nástupnické závody sladěny s finančními cíli, uvedl člen představenstva Thomas Schmall.

plný

Volkswagen také drasticky rozšiřuje svoji nabíjecí infrastrukturu, jejíž nedostatek je stále považován za hlavní překážku masového přijetí aut s bateriovým pohonem.

Díky současnému úsilí a partnerství s významnou britskou ropnou společností i významnými evropskými společnostmi Enel a Iberdrola chce Volkswagen do roku 2025 provozovat v Evropě přibližně 18 000 veřejných expresních dobíjecích míst.

Jedná se o pětinásobek současné sítě expresní nákladní dopravy, uvedl Volkswagen a dodal, že do této iniciativy investuje 400 milionů eur (477 milionů dolarů).

V Severní Americe se Volkswagen zaměřuje do konce roku 2021 na 3 500 rychlonabíjecích bodů prostřednictvím své jednotky Electrify America, zatímco skupina v Číně, největší světový trh s automobily, zamíří do roku 2025 na 17 000.

V Číně, kde společnost Volkswagen v loňském roce získala 26,5 procenta výrobce baterií Guoxuan High-tech Co Ltd, má nyní automobilka v úmyslu prodat do konce tohoto desetiletí ročně více než 2 miliony elektromobilů.

Pokud jde o design, společnost Volkswagen představila plány na nový, standardizovaný hranolový bateriový článek od roku 2023, který bude podporovat snižování nákladů vyplývající z vyšší úrovně výroby vnitřních článků a může ovlivnit stávající dodavatele.

Výrobci elektrických vozidel, včetně společnosti Tesla, používají válcové články baterií, podobné baterkám na baterky, které jsou relativně levné a snadno se vyrábějí.

Prizmatické buňky, které vypadají jako tenká vázaná kniha, jsou umístěny v obdélníkovém kovovém pouzdře a jsou dražší. Buňky sáčků, další alternativa, jsou tenčí, lehčí a připomínají pružnou kovovou poštovní obálku.

„V průměru snížíme náklady na bateriové systémy výrazně pod 100 eur (119 $) za kilowatthodinu,“ uvedl Shumol. „Díky tomu bude elektronická mobilita cenově dostupná a dominantní technologie řízení.“

READ  Předsednictví České republiky v EU řídí stážisté platící Erasmus - EURACTIV.com

Benchmark Mineral Intelligence uvedl, že náklady na bateriové články používané v elektrických automobilech klesly v průměru na 110 $ za kilowatthodinu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *