Majitel Toyoty GR86 říká, že Toyota odmítla záruku poté, co vybuchl motor na trati

Majitel Toyoty GR86 říká, že Toyota odmítla záruku poté, co vybuchl motor na trati

Toyota má problémy s novým GR86 poháněným Subaru. Jinému z dvoudveřových sportovních vozů selhal motor na akci track day a automobilka odmítla auto opravit v záruce. Majitel vozu, který by nejraději jel vedle Luka, řekl, že jeho místní prodejce Toyoty v Massachusetts a výrobce odmítl zakrýt jeho vadný motor a řekl, že byl na trati týrán. Luke má video ze zahřívání, když došlo k selhání. Můžete se sami rozhodnout, zda to, co vidíte, je zneužívání.

K poruše došlo v neděli v Palmer Motorsports Park, asi hodinu západně od Bostonu. Luke se onehdy přihlásil na HPD session s GR86 2022, a i když slyšel o situaci Blakea Alvarada, kterou jsme probírali minulý rok, nebál se. „Slyšel jsem o problémech RTV, ale obecně [thought] Problém je pravděpodobně zveličený. RTV, těsnící materiál používaný v motorech Subaru, byl nalezen v mazacích systémech mnoha vozidel.Majitelé tvrdili, že za poruchy je odpovědná látka, ale ani Toyota ani Subaru se k údajnému problému veřejně nevyjádřily.

Asi pět minut poté, co začal Luka mazlit, cítil, že něco není v pořádku. Start [I] Myslel jsem, že se uvolnila vložka blatníku nebo co a klepalo to na rám, jak jsem měl na hlavě helmu, a nečekal jsem, že by při zahřívání došlo k výpadku motoru. „Sedm minut po videu jeho auto silně klepalo a on se zastavil vedle trati v oblaku kouře.“

Luke’s 2022 GR86 má na tachometru jen asi 19 000 mil. Zda bude závodit nebo týrat auto, jak o sobě Toyota Corporate tvrdí, je jen na vás. Oslovili jsme automobilku, aby se k Lukově situaci vyjádřila, ale neozvali jsme se. Pokud tak učiníme, aktualizujeme tento příběh.

Brzy poté, co bylo auto uvolněno z trati, odvezl ho do Acton Toyota v Littletonu v Massachusetts a nechal klíče ve schránce, protože obchodní zastoupení bylo na víkend zavřené. Když druhý den ráno mluvil s dealerem, Locke řekl, že jim řekl, co se stalo, a všiml si, že má video, co se stalo. Po kontrole byl nalezen otvor v horní části bloku motoru. Luke říká, že není jasné, zda byla olejová vana zkontrolována, zda není uvolněná RTV. Prodejce mu řekl, že na poškození se nevztahuje záruka kvůli sledovanému používání, a to ani po zhlédnutí videa vloženého výše.

READ  „Nikdo to nebude milovat“: Malá přehlídka Resident Evil Village upozorňuje na hrdiny zajišťující kvalitu

Luke eskaloval svůj problém Toyotě, ale dostal prakticky stejnou odpověď. „[An agent] Ptá se na nějakého prodejce, co mám auto. Řeknu jí to a ona zavolá do dealerství, pak se za mnou vrátí a řekne, že prodejce má pravdu a nedostanu žádnou záruku.“ Pokračuje ve snaze vyřešit situaci, dokonce nabízí zaslání videa, ale bez úspěchu. „. Právnická osoba se snažila říct, že jsem taky nějakou dobu závodil.“

Soutěžní použití Výslovně kryté zárukou Pro vozy Toyota značky GR v zámoří, ale ne ve Spojených státech. A to navzdory tomu, že automobilka nabízí své vlastní závodní akce nazvané Toyota Saturday GR Track Experience. který obsahuje GR86. Toyota je skutečně skoupá na výměny motoru, zatímco Subaru, které vyrábí prakticky identické BRZ, je ochotnější krýt poruchy.

Luke tvrdí, že mu bylo nabídnuto 13 000 dolarů na výměnu motoru, kterou musel zaplatit zcela z vlastní kapsy. Zvažuje právní kroky, ale existuje precedens, že se Toyota snaží takovou situaci napravit. Když naposledy selhal motor GR86 na závodním dni, Toyota se porouchala a pokryla přestavbu motoru v rámci záruky, přestože to zpočátku odmítala.

Máte radu nebo dotaz na autora? Kontaktujte je přímo: [email protected]

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *