Ruský Transněfť dostává objednávky na polskou a německou ropu

Ruský Transněfť dostává objednávky na polskou a německou ropu
  • Tento obsah byl vytvořen v Rusku, kde je zpravodajství o ruských vojenských operacích na Ukrajině omezeno zákonem
  • Transněfť uvádí, že celkový vývoz ropy letos vzrostl o pětinu
  • Očekává se, že dodávky přes jižní výběžek Drogba zůstanou stabilní

20. prosince (Reuters) – Ruská Transněfť (TRNF_p.MM) Od Polska a Německa obdržela objednávky na ropu v roce 2023, řekl šéf státního monopolu na ropovod Rossija-24 a dodal, že dodávky přes jižní ropovod Družba by měly zůstat v příštím roce stabilní.

Evropská unie se zavázala, že od 5. prosince přestane nakupovat ruskou ropu po námořních cestách. Západní země rovněž zavedly stropy na ceny ruské ropy, ale ropovod Družba zůstává vyňat ze sankcí.

Komentáře Transněftu kontrastují s návrhy z minulého měsíce, že Polsko mělo v úmyslu opustit dohodu o nákupu ruské ropy.

Zdroje obeznámené s rozhovory řekly agentuře Reuters, že Polsko hledá německou podporu pro sankce EU na polsko-německý úsek ropovodu Družba, aby Varšava mohla příští rok odstoupit od dohody o nákupu ruské ropy bez placení pokut.

„Oznámili, že od 1. ledna nebudou odebírat ropu z Ruska. A teď máme objednávky od polských spotřebitelů: příští rok nám dají 3 miliony tun, na prosinec 360 000 tun a Německo už objednalo první,“ Řekl to v úterý Nikolaj Tokarev, šéf Transněfti.

Nevyloučil ani výměny s Kazachstánem pro dodávky ropy do rafinérií v Německu.

Polská rafinerie PKN Orlen v úterý uvedla, že neprodlouží ruskou ropnou smlouvu, která vyprší v lednu 2023, zatímco realizace druhé dlouhodobé dohody o ruské ropě se zastaví, jakmile budou uvaleny sankce.

Mluvčí německého ministerstva hospodářství uvedl, že zprávy, že Německo objednalo ruskou ropu, jsou nepravdivé a že ropné společnosti ve východoněmeckých rafineriích Leona a Schwedt již neobjednávají ruskou ropu na příští rok.

READ  Bow Valley chybí mezinárodní pracovníci během krize nedostatku zaměstnanců

Berlín si klade za cíl eliminovat dovoz ruské ropy do konce roku a už měsíce spolupracuje s Polskem, aby se pokusil zajistit dodávky pro Schwedt, který poskytuje 90 % berlínského paliva.

Německé ministerstvo hospodářství je optimistické, že kazašská ropa, která bude protékat ropovodem Družba přes Polsko, může pomoci doplnit dodávky alternativní ropy do Schwedtu.

Schwedt udržuje podobné kapacity pro kazašskou ropu v systému ropovodů od ledna, uvedla mluvčí s tím, že se nejedná o objednávky.

plány

„Studujeme všechny možnosti,“ řekl Tokarev. „Okolnosti se vyvíjejí tak, že je těžké předvídat, jak se bude situace na trhu vyvíjet příští rok, ale je jasné, že to nebude jednoduché.“

Dodal, že Transněfť, která zpracovává více než 80 procent z celkové produkce ropy v Rusku, letos zvýšila vývoz ropy o pětinu.

Rusko očekává, že v příštím roce sníží produkci ropy na 490 milionů tun, neboli 9,84 milionů barelů denně, z 525 milionů na 530 milionů tun (10,54 milionů barelů denně na 10,64 milionů barelů denně), které se letos očekávají tváří v tvář západním sankcím. nad sankcemi. Ukrajina.

Tokarev také řekl, že dodávky ropy přes jižní výběžek Družba, který přepravuje ropu přes Ukrajinu na Slovensko a do České republiky, zůstanou v příštím roce nezměněny díky výjimce ze sankcí.

Řekl, že černomořský přístav Novorossijsk rozšířil exportní kapacitu ropy s nízkým obsahem síry na 40 milionů tun ročně a dodal, že dodávky ropy přes Kaspické konsorcium ropovodů z černomořského přístavu by se měly pohybovat mezi 50 miliony a 51 miliony tun. . ročně oproti plánovaným 63 milionům tun kvůli opravám.

Tokarev uvedl, že export přes nejvýchodnější přístav země Kozmino letos dosáhne 42 milionů tun, čímž překročí obvyklou roční kapacitu 30 milionů tun.

READ  Pro Erdogana je fotbal koníčkem – a zároveň geopolitickým nástrojem

Další reportáže Lydie Kelly v Melbourne, Vladimir Soldatkin v Moskvě, Miranda Murray v Berlíně a Anna Cooper ve Varšavě Střih Tom Hogue, David Goodman a David Evans

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *