Swiatek se úspěšně probojoval přes play off až do ostravského semifinále

Swiatek se úspěšně probojoval přes play off až do ostravského semifinále

Ostrava, Česká republika – Dva grandslamoví šampioni bojovali každý téměř dvě hodiny, aby se kvalifikovali do první americké kvalifikace a dostali se v pátek do semifinále Agel Open.

Nasazená jednička Iga Swiateková přehrála bývalou mladou partnerku a rivalku Katie McNally 6-4, 6-4 a Barbora Krijková se kvalifikovala jako první ze tří českých žen ve čtvrtfinále, když na Alycia Parks 7 zakončila svou kariéru nejlépe. -6 (7), 6-3.

Šampion Francie a US Open Swiatek se utká s Jekatěrinou Alexandrovovou nebo místní divokou kartou Teresou Martínkovou, zatímco Krijsíková se postaví do řady s Elenou Rybakinou.

Swiatek a McNally vyhráli juniorskou čtyřhru French Open 2018 a McNally vyhrál juniorskou dvojku.

„Takticky to bylo jednodušší na přípravu, protože znám její styl hry (z juniorek),“ řekl Swiatek. „Hraje jinak než ostatní hráči. Ale na druhou stranu, od doby, kdy jsme hráli naposledy, uběhla spousta času. Věděl jsem, že dělá pokroky a musel jsem být připraven.“

Swiatek, jediný nasazený, který se dostal do čtvrtfinále, byl pod tlakem podávat od začátku a byl zlomen jako první. Ve druhém setu vedla 3:0, ale vrátila se na 3:3. McNally, nejníže umístěný čtvrtfinalista všech dob v Ostravě se 151, měl 11 brejkbolů a Swiatek 10. Swiatek ale proměnil čtyři šance a McNallyho jen na dvě.

Krejčíková nedokázala v každém setu proti Parksové začlenit brzké snížení podání a v prvním setu musela šetřit set. Parksová na 144. místě jí pomohla devíti dvojchybami.

Nová wimbledonská šampionka Rybakinaová porazila ve svém prvním profesionálním setkání bývalou wimbledonskou šampionku Petru Kvitovou 7:6 (5), 6:4.

V prvním setu se nedokázaly zlomit, o čemž se rozhodlo až v tiebreaku, kdy Kvitová navázala na dvojchybu forkovaným bekhendem.

Rybakina nakonec na druhý zlomila 4:3, v posledních dvou zápasech na podání ztratila pouze jeden bod a zápas ukončila hlavičkou z 11.

READ  Messiho double vede Barcelonu k téměř čtyřem bodům z vrcholu La Ligy

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *