Víkendový lídr – Evropská komise schvaluje český plán obnovy

Foto: IANS

Evropská komise schválila národní plán obnovy České republiky ve výši 7 miliard (8 miliard dolarů), který pomůže řešit epidemii Covit-19 a posune se k zelenější a digitální ekonomice.V pondělním prohlášení Česká republika vynaložila 42 procent peněz na dosažení svých klimaticky neutrálních cílů, včetně investic do obnovitelných zdrojů energie a modernizace infrastruktury, uvedla tisková agentura Xinhua.

Dalších 22 procent bude směřovat k digitalizaci, což znamená investice do digitální infrastruktury ve veřejné správě v oblastech zdravotní péče, trestního soudnictví a stavebnictví.

„Zlepší komunikaci občanů s úřady, zajistí elektronické zdraví, kvalitní a bezpečné cestování po železnici, podporu digitálních dovedností ve školách nebo modernizaci sociálních služeb,“ uvedla o projektu předsedkyně Komise Ursula van der Leyenová po setkání s českým premiérem Andrzejem Babisem návštěva Evropy.

Komise zopakovala, že Česká republika musí splňovat příslušná zákonná kritéria, aby získala celou částku.

Vyplývá to z auditu, který letos zveřejnila Komise a který zjistil, že předseda vlády Bobbis měl skutečný zájem o svůj podnikatelský subjekt Agrofert, který během práce ve veřejné funkci umístil do svěřeneckých fondů.

Podle zjištění auditu stále udržuje nad Agrofertem účinnou kontrolu.

Bobbis obvinění popírá a tvrdí, že v této věci dodržuje domácí zákony. -IANS

READ  Česká republika versus Anglie do 21 let: Vyhrajte rodinnou vstupenku na Turf Moore International

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.