Český film 'Erhart' má asijskou premiéru na IFFI v Goa | Indické filmové novinky

Český film 'Erhart' má asijskou premiéru na IFFI v Goa |  Indické filmové novinky
Režisér Jan Brezina popisuje svůj první celovečerní film „Earhart“ jako romantický film na pozadí politické situace v zemi.

Snímek Česká republika měl asijskou premiéru na 53. Mezinárodním filmovém festivalu Indie (IFFI), který probíhá v Goa.

Film podle něj vypráví příběh 23letého muže, který se vrací do svého rodného města, aby se staral o svou matku, a objevuje nebezpečnou pravdu o minulosti své rodiny a temném odkazu místní komunity.

Jan Brzezina v úterý o historii své země řekl, že Česká republika se před 30 lety transformovala ze socialistického systému na kapitalistický.

„Byl to průšvih. Všechny nemovitosti, které byly ve státním vlastnictví, byly zprivatizovány. S tím byly spojené trestné činy. Všechno se to stalo před třiceti lety. Ale pořád to má nějaký dopad i teď. Takže moje myšlenka byla: Podívejte se, jak to je prohlíženo Dnešní mladá generace v České republice.

Producent Marek Novák uvedl, že film bude v České republice uveden na jaře nebo v zimě příštího roku.

Když mluvil o filmovém trhu ve své zemi, řekl, že není užitečné porovnávat Indii a Česko z hlediska velikosti filmového trhu. „Jsme zemí pouze s 10 miliony obyvatel a produkujeme 30 až 35 celovečerních filmů ročně.“ Marek Nowak

rozšiřuje

Marek také informoval, že v období po pandemii bylo velké množství nevyřízených filmů čekajících na uvedení v jeho zemi, protože každý týden mělo pět až šest premiér. Takže tým Earhart chce počkat, až tento nával odezní.

Konec článku

READ  Tým USA bourá Českou republiku, aby se dostal do olympijského čtvrtfinále

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *