Indonéská nemocnice v Gaze se po izraelském náletu a obléhání, které trvá už několik dní, mění v trosky Zprávy o izraelsko-palestinském konfliktu

Indonéská nemocnice v Gaze se po izraelském náletu a obléhání, které trvá už několik dní, mění v trosky  Zprávy o izraelsko-palestinském konfliktu

Zdravotní sestry vzpomínají na hrůzu izraelského nájezdu a výslechů a říkají, že je síly bily a ponižovaly, protože odmítaly opustit pacienty.

Indonéská nemocnice, jedno z největších zdravotnických zařízení v severní Gaze, byla při izraelských útocích tak vážně poškozena, že už možná nikdy neotevře své brány.

Munir Al-Bursh, generální ředitel ministerstva zdravotnictví v Gaze, řekl v sobotu Al-Džazíře: „Jsme ve stavu šoku a hrůzy ze scén, které izraelské síly zanechaly v indonéské nemocnici.“

Izraelské tanky a odstřelovači několik dní obklíčili nemocnici v Bejt Lahia, než zamířili a zaútočili na hlavní generátor v pátek brzy ráno, krátce předtím, než vstoupilo v platnost čtyřdenní příměří mezi Izraelem a Hamasem.

Ministerstvo v pátek uvedlo, že nemocnice je vystavena „násilnému bombardování“ ze strany izraelské armády a že existuje strach o životy 200 zraněných lidí a zdravotnického personálu. Dodala, že intenzivní izraelská palba vedla ke smrti zraněné ženy a zranění nejméně tří dalších.

Nemocnice je nyní v troskách, přeplněná velkým množstvím raněných uprostřed vážného nedostatku zdravotnického materiálu. „Chodby se staly apartmá a chirurgové pracují na podlaze,“ řekl Usáma bin Javed z Al-Džazíry, který měl do zařízení přístup.

„Venku před budovou nemocnice nutí pach smrti lidi ohrnovat si nos, zatímco v rozích se hromadí ohořelá a rozkládající se těla včetně dětí. „Nikdo nebyl pohřben několik dní, protože izraelští odstřelovači se zaměřili na každého, kdo se odvážil vykopat hrob,“ řekl.

„Okupační síly zničily a zničily velké části nemocnice,“ řekl Anas al-Sharif, jeden z mála zbývajících novinářů v severní Gaze, ve zprávě z nemocnice po náletu. „Došlo zde k velkému ničení. a zásoby byly zničeny okupačními silami.“

S odkazem na hrůzu izraelského náletu a výslech nemocničních pracovníků sestra Al-Džazíře řekla: „Když zaútočili na nemocnici, řekli jsme jim, že jsme zdravotní sestry a civilisté a že zde máme děti a pacienty.

READ  Harris nabízí podporu vzdorujícímu ukrajinskému prezidentovi

„Vyslechli mě a tři další sestry. Ptali se mě na odpor a jestli tu nejsou nějací bojovníci. Ptali se na vchody a východy z nemocnice. Všichni jsme byli vyděšení. Měli jsme velký strach,“ dodala.

Jiná sestra si vzpomněla, jak izraelské síly zamířily střelou na čtvrté patro zařízení a přerušily elektřinu a solární energii do budov.

„Měli jsme 25 lidí se zlomenou pánví, se kterými se nedalo hýbat. Vyhodili do povětří tento vchod, postříleli pacienty uvnitř. Prohledali nás jednoho po druhém a všem otřeli obličej. Řekla jsem jim, že jsem zdravotní sestra,“ řekla sestra z nemocnice. pohotovostní oddělení řekl Al-Džazíře.

„Odvedli mě do tohoto rohu a zbili mě, ptali se mě na mnoho otázek o nemocnici a izraelských vězních a rukojmích – jestli o nich něco vím. Každá otázka byla doprovázena fackou.“

„Až odešli, mohli jsme jít, ale slíbila jsem, že své pacienty nikdy nenechám samotné a že budu poslední, kdo opustí tuto nemocnici,“ řekla sestra.

Stovky vysídlených lidí předtím požádaly o azyl v nemocnici, která se také nachází v blízkosti uprchlického tábora Jabalia.

Vzhledem k tomu, že zařízení je několik týdnů mimo provoz a dochází k rozsáhlým škodám, zůstává nejasné, zda se znovu otevře.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *