Studie zjistila, že hraní videoher nemá žádný vliv na herní pohodu

Studie z Oxfordské univerzity zjistila, že čas strávený hraním videoher neměl žádný vliv na pohodu lidí, čímž se vypořádal s obavami, že hraní může být škodlivé pro duševní zdraví.

Na rozdíl od velké většiny předchozích studií o vlivu videoher na pohodu byl oxfordský tým schopen sledovat skutečné hraní, spíše než se spoléhat na vlastní odhady.

Spolu se sedmi různými vydavateli her, kteří souhlasili se sdílením dat bez kontroly publikování, byli schopni sledovat herní návyky téměř 40 000 jednotlivých hráčů, z nichž všichni souhlasili se zapojením do studie.

Andy Przybylski, jeden z výzkumníků, řekl, že studijní škála poskytuje silný důkaz o tom, že nemá žádný vliv na pohodu. „Se 40 000 pozorováními během šesti týdnů jsme skutečně dali tokům hraní videoher slušnou šanci předpovědět emoční stavy v životní spokojenosti a nenašli jsme pro to žádný důkaz – našli jsme důkazy, že to není v pořádku.“

Na čem záleží, řekl Przybylski, je „smýšlení, které lidé mají, když přistupují ke hrám“. Hráči byli požádáni, aby uvedli své zkušenosti na základě „nezávislosti“, „kompetence“ a „vnitřní motivace“, aby zrušili výběr, zda hráli ze zdravotních důvodů, jako je zábava nebo stýkat se s přáteli, nebo více, např. nutkání dosáhnout cílů stanovených hrou. .

Studie zjistila, že zdravá motivace byla spojena s pozitivní pohodou, zatímco hráči, kteří měli pocit, že jsou „přinuceni“ hrát hru, měli tendenci pociťovat horší uspokojení, bez ohledu na to, jak dlouho hráli.

Zjištění, že neexistuje žádná souvislost mezi hraním a pohodou na extrémních úrovních, se může zhroutit: může to mít dopad, pokud hráč prodlouží dobu hraní o 10 hodin. O den nad tím, co je pro ně obvyklé. Studie nesbírala data pro jednotlivé herní relace kratší než nula nebo delší než 10 hodin, kvůli riziku chyb v záznamu. Ale je dostatečně silný, aby vyvrátil mnohé obavy, že existuje obecná souvislost mezi časem hraní a špatným duševním zdravím.

READ  Linus Tech Tips Přestavte plochu Steam na konečnou verzi

Przybylski řekl, že výsledky nemohou pokrýt celou hru. I přes oslovení více než 30 vydavatelů souhlasilo s účastí pouze sedm a studované hry (Animal Crossing: New Horizons, Apex Legends, Eve Online, Forza Horizon 4, Gran Turismo Sport, Outriders, The Crew 2) představují průřez ale ne celková částka makléře.

„Těmto herním společnostem trvalo rok a půl, než darovaly svá data, a tyto hry nebyly vybrány náhodně. Ale toto jsou vydavatelé, kteří chtějí otevřít vědu,“ řekl Przybylski.

Nicméně studie, která se opírá o Předchozí práce z univerzity To, co hráči následovali ve dvou hrách, je zásadní pro překlenutí „propasti mezi důkazy a obavami“.

„Toto je velmi základní studie: ani se nedostáváme do toho, co lidé při hraní her dělají, nevytváříme zážitek, nicméně i bez těchto dat země procházejí vyhláškami, v případě Japonska, Nebo zákony v případě Číny, který zakazuje nebo omezuje hry. Tyto, pokud vezmeme vysvětlení jako nominální hodnotu, mají být o zlepšení duševního zdraví mladých lidí. Neexistuje žádný důkaz o jeho účinnosti.“

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.