Xiaomi představuje chytré brýle s displejem MicroLED

Xiaomi oznámila pár chytrých brýlí s názvem Xiaomi Smart Glasses. Mluvčí společnosti říká hrana Že neexistuje žádný plán na skutečné uvedení do prodeje, ale Xiaomi poskytlo dostatek podrobností, aby koncept produktu vypadal poněkud věrohodně – alespoň někdy v budoucnosti.

Brýle Xiaomi mají relativně tradiční tvar, ale na rozdíl od nich Brýle Stories právě oznámily na Facebooku a Ray BanUž mají obrazovku, kterou lze použít pro funkce AR. Xiaomi říká, že jde s monochromatickým systémem MicroLED kvůli „vyšší hustotě pixelů a delší životnosti s jednodušší architekturou“ ve srovnání s OLED. Podle společnosti Xiaomi MicroLED „umožňuje kompaktnější displej a také snazší integraci obrazovky“.

MicroLED je self-emise zobrazovací technologie, která je široce vnímána jako přirozený nástupce OLED. Je však stále poměrně drahý a musí být dosud nasazen ve více než hrstce komerčních produktů.

Obrazovka Xiaomi „o velikosti zrnka rýže“ měří 2,4 mm x 2,02 mm a má maximální jas 2 miliony nitů. Světlo by nebylo tak jasné, jakmile zasáhne vaše oko, samozřejmě – extrémní jas je takový, že může být stále viditelný na přímém slunci po procházení optickou vlnovodnou čočkou, která světlo láme a usměrňuje. Xiaomi uvádí případy použití, jako je navigace, živý překlad a oznámení pro konkrétní obrazovku.

Brýle samy o sobě jsou samostatným zařízením Android, které nevyžaduje neustálé připojení k telefonu – Xiaomi navrhuje, aby vám někdy dokonce mohly vyměnit telefon. K dispozici je blíže neurčený čtyřjádrový procesor Arm, moduly Wi-Fi a Bluetooth, baterie a 5megapixelový fotoaparát. Xiaomi říká, že brýle váží pouhých 51 gramů.

Jak již bylo zmíněno výše, tyto brýle nebudou k dispozici veřejnosti a ve skutečnosti nemusí existovat, takže byste se na tvrzení Xiaomi měli dívat skepticky. Po oznámení na Facebooku a těsně před akcí Apple pro iPhone je však vykreslování konceptu jasnou známkou toho, že Xiaomi chce být vnímáno jako hráč v prostoru AR.

READ  RTX 3060 je první grafická karta Nvidia, která má měnitelnou pásku

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *