Finsko šokovalo Ameriku, Češi porazili Srbsko

Finsko šokovalo Ameriku, Češi porazili Srbsko

Díky ohromujícímu výkonu povýšeného Finska v sobotu v chorvatském Splitu bude sucho o titul amerického týmu v Davis Cupu trvat další rok.

Otto Virtanen a Emil Rusuvuuri vyhráli gumy dvouhry, poté Hari Heliovara a Patrick Koukovalda porazili Austina Krajiceka a Rajiva Rama, porazili Američany 3:0 a poslali Finsko do osmifinále Davisova poháru. Čas.

Nejdelší sucho v Americe bez titulu v Davis Cupu pokračuje. Dvaatřicetinásobní šampioni vyhráli turnaj naposledy v roce 2007, když ve finále v Portlandu v Oregonu porazili Rusa. Jejich předchozí nejdelší rozpětí mezi tituly v Davis Cupu bylo 12 let.

Budoucnost vypadá jasně pro Finsko, jehož kapitánem je dosud vítězný lídr Jarko Nieminen – 7-6(5), 1-6, 7-6 (Virtanen ušetřil pár zápasových bodů, aby porazil Mackenzie McDonald. 7), pouhých 22; Rusuwuri 24 porazil Tommy Ball 7-6(1), 6-4.

Finové zaznamenali o víkendu v barážích Světové skupiny obrovské zklamání s nejlepšími hráči dvouhry a čtyřhry.

Češi vedou skupinu C

Česká republika i Srbsko cestují v listopadu do Malagy na vyřazovací fáze letošního finále Davisova poháru, ale byli to právě Češi, kdo v sobotním souboji mezi dvěma nejlepšími ze skupiny ve Valencii zvítězil.

Jakub Menčič a Jiří Lehečka vyhráli singlové gumy, zatímco Tomáš Machák a Adam Pavláček dokončili sweep výhrou 7-5 6-7(7) 10-3 nad Novakem Djokovičem a Nikolou Kasichem.

Itálie zůstane naživu ve skupině A s Kanadou

Kanadští obhájci titulu zpívali píseň celý víkend v Bologni, když vyhráli nad Itálií a Švédskem a v sobotu porazili Chile 2:1, aby si zajistili postup do vyřazovací fáze.

Kanaďany vedl Alexis Calarno, který porazil Alejandra Tabila 6-3, 7-6(5) a deblový pár Calarno a Vasek Pospisil výhrou 6-3, 7-6(7). Dapilo a Thomas Barrius o Vera.

Za Chile Nicolas Jarry porazil Gabriela Dialla 6-4, 6-4.

Chile má teď malou šanci.

Tým Itálie se oprášil poté, co byl vyřazen z rukou Kanady a v pátek vyřadil Chile, aby zůstal v lovu. Nedělní baráž proti Švédsku je pro Itálii klíčová. Pokud Italové vyhrají gumu proti Švédům, připojí se v Malaze ke Kanadě… pokud ne, Chile dostane souhlas.

READ  „Spolupráce v oblasti cestovního ruchu mezi Tamil Nadu a Českou republikou může vzkvétat“

Australané uzamčeni v posledních 8

Austrálie, 28násobný šampion, se v listopadu vrátí k honbě za číslem 29 poté, co v sobotu porazila Švýcarsko 3:0. Zeleno-zlatí v čele s Alexem de Minaurem (D. Heusler) potřebovali ke kvalifikaci smést Švýcarsko díky výhrám deblového páru De Minaur, Thanasi Kokkinakis (D. Stryker) a Max. Purcell a Matthew Eptonovi (d. Heusler a Stryker).

Za stavu 0-3 se Švýcary vstoupili Aussies do hry, aniž by ztratili jediný set.

Austrálie naposledy vyhrála Davis Cup v roce 2003.

Velká Británie se v neděli utká s Francií o konečné místo ve skupině B.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *