Česká republika přikládá velký význam multisektorové spolupráci s Arménií

Česká republika přikládá velký význam multisektorové spolupráci s Arménií

Arménský premiér Nikol Pašinjan ve středu hostil delegaci v čele s předsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markétou Pekařovou Adamovou, uvedl úřad předsedy vlády.

S důrazem na návštěvu Bekarové Adamové v Arménii zdůraznil předseda vlády význam dalšího rozvoje vztahů mezi Arménií a Českou republikou. V tomto ohledu Pashinyan poukázal na to, že bilaterální výměnné návštěvy na vysoké úrovni dávají nový impuls interakci a přispívají k rozšíření vztahů mezi oběma zeměmi. Předseda vlády také zdůraznil význam úzké parlamentní spolupráce, a to i v rámci mezinárodních organizací.

Bekarová Adamová za sebe zdůraznila, že Česká republika rovněž přikládá velký význam multisektorové spolupráci s Arménií, a poznamenala, že k jejímu rozvoji přispěla oficiální návštěva premiéra Pašinjana v České republice v roce 2023.

Účastníci jednání diskutovali o agendě arménsko-českých vztahů, která má za cíl rozšířit politické, ekonomické a humanitární vztahy a společné projekty.

Vyměnily se také názory na možnost nastolení bezpečnosti a stabilního míru v arménském regionu a předseda vlády zdůraznil hlavní přístup země v tomto ohledu.

READ  Stávky a pochody na protest proti úsporným opatřením v České republice

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *