Losování, termíny, finanční odměny a vše, co potřebujete vědět

Hologic WTA Tour se příští týden vrací do Toronta poprvé od roku 2019, kdy Rogers‘ National Bank Open odstartuje proti sobě WTA 1000 na severoamerických tvrdých kurtech.

Zde je to, co potřebujete vědět o Torontu:

Kdy turnaj začíná?

National Bank Open je prvním turnajem WTA 1000 letní sezóny na tvrdém hřišti, který se koná na stadionu Sobeys v kanadském Torontu. Turnaj má dvouhru s 56 hráči a čtyřhru s 28 hráči. Ve svém 53. ročníku se turnaj koná na venkovním tvrdém hřišti a používá se na něm běžný míč Wilson US Open. Na všech stadionech bude využívána elektronická linková komunikace.

Hlavní tahák začíná v pondělí 8. srpna. Denní relace začínají v 11:00 a noční v 19:00

Jaké je datum finále?

Finále se uskuteční v neděli 14. srpna. Finále dvouhry začne ve 13:30 a bude následovat po finále čtyřhry.

Kdo je 16 nejlepších předpokládaných semen?

16. Jelena Ostapenková

Světová devátá hráčka Danielle Collinsová se z turnaje odhlásila kvůli pokračujícímu zranění krku.

Kdo jsou obránci hrdinů?

Bianca Andreescu je šampionkou Toronta. V roce 2019 vyhrála titul naposledy, když hostila turnaj ve svém rodném městě. Andreescuová porazila Eugenie Bouchardovou, Dariu Kasatkinovou, Kiki Bertensovou, Karolínu Plíškovou, Sofii Keninovou a Serenu Williamsovou odchodem do důchodu a získala svůj druhý titul na okruhu WTA 1000 v sezóně. Běh byl předzvěstí Kanaďanky, která se o pár týdnů později vrhla na titul US Open, kde ve finále porazila Williamsovou.

READ  Získávání potravin a léků ve válečné zóně: ​​Ukrajinská zásobovací krize

Camila Giorgi vyhrála poslední ročník National Bank Open, který se konal loni v létě, když se turnaj konal v Montrealu. Na cestě za svým prvním titulem na okruhu WTA 1000 porazila Italku Elise Mertensovou, Nadiu Podrowskou, Petru Kvitovou, Coco Gauff, Jessicu Pegula a Karolínu Plíškovou.

Champions Corner: Giorgi mluví o umění, rodině a o tom, proč tenis není vším v jejím světě

Ve čtyřhře vyhrály Gabriela Dabrowski a Luisa Stefani loni v létě v Montrealu titul, české duo Barbora Krejšíková a Kateřina Siniaková byly posledními šampionkami Toronta.

Jak vypadá loterie?

Hlavní slosování proběhne v pátek 5. srpna v 17:00 v CN Tower.

Jaké jsou nabízené peněžní odměny a body do žebříčku?

Klíčové dějové linie

Iga Swiatek je zpět na tvrdém hřišti: Světová jednička je již v Torontu, aby zlepšila svou hru na tvrdých kurtech před svým prvním severoamerickým šampionátem od březnového turnaje Sunshine Double. Swiateková odehrála jedno kolo od konce její 37-zápasové vítězné série ve Wimbledonu, ve čtvrtfinále prohrála s pozdější šampionkou Caroline Garciaovou na Warsaw Open.

Serena a Venus Williamsové jsou zpětPoprvé od Wimbledonu 2021 jsou Serena a Venus ve dvouhře turnaje. Obě ženy hrály své první šampionáty v sezóně během několika posledních týdnů, přičemž Serena prohrála ve třech těžkých setech s Harmony Tan ve Wimbledonu a minulý týden ve Washingtonu, DC, čelila Venus v dalším napínavém třísetovém zápase s Rebeccou Marino.

Williams Tracker: Kde se letos v létě dívat na Serenu a Venuši

Kanaďané pod mrakem zranění: Bianca Andreescuová i Lila Fernandezová závodí s časem, aby byly fit na svůj domácí šampionát. Andreescuová si tento týden v San Jose přivodila zranění dolní části zad, zatímco Fernandezová nehrála od té doby, co na Roland Garros utrpěla stresovou zlomeninu chodidla.