Získávání potravin a léků ve válečné zóně: ​​Ukrajinská zásobovací krize

Získávání potravin a léků ve válečné zóně: ​​Ukrajinská zásobovací krize

Před pár dny mé dceři bylo 25 let. Svět jí leží u nohou.

Studovala vysokou školu v České republice, mluví několika evropskými jazyky a dobrovolně pracovala na dětské škole ve Francii.

Máme přátele po celé Evropě připravené ji přivítat. Mohla by mít skvělou budoucnost. Ale tento týden mi řekla, že to není její cesta.

Stejně jako mnoho dalších na Ukrajině se místo toho připravuje obrátit se k této budoucnosti zády a místo toho se rozhodla riskovat svůj život, aby bránila své rodné město Kamjanskij na řece Dněpr.

Získejte naše bezplatné denní e-maily

Získejte celý příběh přímo do vaší schránky každý den v týdnu.

Napsat tento článek je těžké. Je povinností mého otce chránit mou dceru před hrůzami války. Ale povinnost novináře, dokonce i za stanného práva, vyžaduje, abych byl čestný a objektivní. Toto je krutá situace, která láme srdce mnoha Ukrajincům a je nejjasnějším příkladem vojenské a humanitární krize, která naši zemi postihla.

Prázdné police

Kamyanske se nachází přibližně v centru Ukrajiny, vedle krajského města Dněpru.

Zatím nemáme žádné bombardování. Oblast je považována za bezpečnou pro civilisty. Ale i zde zazní náletové výstrahy několikrát denně a je cítit chlad a neutuchající tlak války, navzdory naší vzdálenosti od ruského bombardování.

Když Rusko začalo s dobýváním, místní rychle vyhazovali jídlo z regálů obchodů, protože se báli, že budou přerušeny dodávky. Téměř okamžitě zmizelo z regálů čerstvé maso, konzervy, cereálie a těstoviny.

Většina lidí na Ukrajině prostě nemá prostředky na to, aby si zajistila nějaké významné zásoby potravin, přičemž minimálně 60 % populace žije v chudobě. Měsíční penze před válkou v průměru nepřesahovaly 100-150 eur na osobu. Ti, kteří pracují ve veřejném sektoru, společnosti a organizace, které jsou financovány z místních a státních rozpočtů, dostávají velmi nízké mzdy.

READ  Ruský špionážní tým zanechal stopy, které posílily pravidlo odměňování CIA

Toto sociální rozdělení je vidět i na pultech supermarketů, alespoň v Kamjanském. Většina nedostatků potravin se objevila v levných obchodech a supermarketech. Naopak v městských supermarketech určených pro nejmovitější spotřebitele je stále možné nakoupit drahé druhy masa, uzeniny, máslo, cereálie a další produkty.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *