Američtí představitelé tvrdí, že Biden potrestá stovky ruských zákonodárců

Američtí představitelé tvrdí, že Biden potrestá stovky ruských zákonodárců

WASHINGTON – Bidenova administrativa se připravuje Penalty Většina poslanců ruské Státní dumy, dolní komory parlamentu, v rámci snahy potrestat Moskvu za její rozhodnutí Invaze na Ukrajinu.

Prezident Biden plánuje vyhlásit sankce vůči více než 300 členům ruské Státní dumy již ve čtvrtek během své cesty do Evropy, kde se setká se spojenci v NATO, aby formuloval své další kroky, podle amerických úředníků a interních dokumentů, které viděl The Wall Street Journal. .

Američtí představitelé uvedli, že sankce budou vyhlášeny v koordinaci s Evropskou unií a členy Skupiny sedmi průmyslových zemí.

Bezpečnostní rada státu to odmítla komentovat.

Dopady tvrdých ekonomických sankcí proti Rusku už začínají pociťovat celý svět. Greg Ebb z Wall Street Journal se připojuje k dalším odborníkům, aby vysvětlili význam toho, co se dosud stalo, a jak může konflikt proměnit globální ekonomiku. Foto ilustrační: Alexander Hotz

Sankce zatím ruského prezidenta nepřesvědčily

Ruský prezident Vladimir Putin

K zastavení ruské invaze na Ukrajinu nelze určit účinek tohoto opatření na ruské zákonodárce.

Plánované sankční balíčky jsou často zpožděny, přeformulovány nebo zúženy během procesu meziagenturního přezkumu, než jsou dokončeny a zveřejněny, řekl úředník.

Nadcházející sankční balíček, který se zaměří na 400 jednotlivců, včetně 328 ruských zákonodárců a elit, přichází ve čtvrtém týdnu ruské invaze na Ukrajinu.

Minulý měsíc byly uvaleny sankce na samotného pana Putina a také na řadu vysokých úředníků jeho vlády.

Prezident Biden ve čtvrtek oznámí sankce vůči většině členů dolní komory ruského parlamentu.


Fotografie:

Patrick Simansky/The Associated Press

Vojenský postup Ruska byl zatím pomalejší, než mnozí očekávali a Ukrajinský odpor je silnějšíAle pan Putin projevil malý zájem o deeskalaci krize.

Ruské Federální shromáždění se skládá ze Státní dumy se 450 křesly a horní komory se 170 křesly, Rady federace.

Ačkoli je Státní duma mnohem méně mocná než ruský prezident, v posledních letech získala rozšířenou ústavní odpovědnost, zejména ve vztahu k ekonomickým záležitostem země. Funguje také jako spojovací článek mezi různými segmenty populace a vládou, přenáší stížnosti a obavy směrem nahoru a rozděluje státní pomoc veřejnosti.

Minulý měsíc ruští zákonodárci předali Putinovi přímou výzvu, aby uznal dva Ruskem kontrolované separatistické státy Doněck a Luhansk, což je krok, který zabránil ruské invazi na Ukrajinu.

Tento měsíc výbor ve Státní dumě schválil zákon Kriminalizace šíření toho, co popsala jako „falešné zprávy“ o ruských vojenských operacích proti Ukrajině. Návrh zákona obsahoval možné tresty odnětí svobody až na 15 let.

napsat Vivian Salama na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. všechna práva jsou uložena. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Kybernetický útok související s Čínou posiluje šéfa rozvojové banky

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *