Poslední: Itálie na Euro 2020 poráží Rakousko v prodloužení Sportovní

Nejnovější zprávy z mistrovství Evropy ve fotbale:

Náhradníci Federico Chiesa a Matteo Pesina skórovali v prodloužení, aby pomohli Itálii porazit Rakousko 2: 1 a postoupit do čtvrtfinále mistrovství Evropy.

Itálie také vytvořila týmový rekord 31 neporažených zápasů.

V páté minutě prodloužení skóroval Chiesa a druhý gól přidal Pesina ve 105. minutě.

Ve 114. minutě snížil rozdíl hlavou Sasa Kalajdic.

Itálie si v pátek ve čtvrtfinále Euro 2020 v Mnichově zahraje buď obhájce titulu Portugalsko nebo Belgii.

Itálie vytvořila světový rekord v minutách hry bez inkasovaného gólu v mezinárodním fotbale.

Předchozí rekord byl také pro Itálii a byl vytvořen s brankářem Dino Zoffem v týmu. Italové nastříleli mezi lety 1972 a 1974 1143 minut, aniž by dovolili gól.

Itálie překonala tento rekord v poslední minutě svého zápasu proti Rakousku v 16. kole evropského šampionátu.

Zápas mezi Itálií a Rakouskem v 16. kole evropského šampionátu směřuje do prodloužení.

Po 90 minutách bylo skóre 0: 0.

Rakouský útočník Marko Arnautovic dal v 65. minutě vyloučený gól pro ofsajd, italský útočník Ciro Immobile v první polovině trefil tyč.

Rakousko hraje 16. kolo v turnaji poprvé. Itálie usiluje o rekord týmu s 31 po sobě jdoucími neporaženými zápasy.

Vítěz bude v pátek ve čtvrtfinále Euro 2020 v Mnichově čelit obhájcům titulu Portugalsku nebo Belgii.

Kasper Dolberg skóroval dvakrát, čímž Dánsku zajistil vítězství nad Walesem 4: 0 a postup do čtvrtfinále mistrovství Evropy.

Dánsko během turnaje utrpělo nával emocí, protože tvůrce hry Christian Eriksen v úvodním zápase týmu utrpěl zástavu srdce a musel být resuscitován defibrilátorem.

Dolberg je bývalý útočník Ajaxu a zápas se hrál na domácím stadionu klubu v Amsterdamu.

Dánové hrají v sobotu ve čtvrtfinále v Baku s Nizozemskem nebo Českou republikou.

Španělský útočník Alvaro Morata uvedl, že po jeho neúspěchu ve skupinové fázi mistrovství Evropy bylo proti němu a dokonce i jeho dětem vyhrožováno smrtí.

Mezi fauly Moraty byl ve středu neúspěšný trest proti Slovensku.

Hráči Španělska odsoudili vyhrožování smrtí. Útočník Dani Olmo říká, že hráči přijímají kritiku, ale hlavně „přes čáru“.

Morata říká, že mu vadí, když fanoušci jdou k jeho manželce a příbuzným, aby se vyhrožovali.

Španělsko v pondělí v Kodani narazí na 16. kolo v Chorvatsku.

Walesský národní tým, který nese jméno Christiana Eriksena, dostal kapitán Dánska Simon Kjeer před týmy, které hrály 16. kolo mistrovství Evropy.

Eriksen se během úvodního zápasu Dánska na Euro 2002 zhroutil na hřišti a musel být resuscitován kardiostimulátorem.

Na tričku Walesu byl nápis „Christian“ napsaný na hlavě Erikin č. 10 a pod ním Pricia Willa. Brysia wella znamená brzy se zotavit ve velštině.

Kiar, kapitán Walesu Gareth Bale a tři funkcionáři zápasu poté pózovali v Amsterdamu na fotografii s orámovaným dresem před zahájením zápasu.

Drtivá většina fanoušků v aréně Johana Cruyffa podporuje Dánsko v zápase mistrovství Evropy týmu proti Walesu.

Jen hrstka vlajek Welsh Dragon se objevila mezi mořem dánských vlajek, které v Amsterdamu na zápas 16. kola zamávalo asi 16 000 fanoušků.

Fanoušci Walesu byli varováni, aby necestovali do Nizozemska kvůli omezením koronaviru.

Dánsko odehrálo všechny tři skupinové zápasy v kodaňské Parken Areně a sobotní zápas by měl mít stejný pocit.

Kapitán České republiky Vladimir Darida pochybuje o nedělním zápase proti Nizozemsku v 16. kole evropského šampionátu.

Tým říká, že Derrida utrpěl během pátečního tréninku nespecifikované zranění a nezúčastnil se předzápasového tréninku v Praze.

Mluvčí českého týmu Peter Dedevo uvedl, že lékařský tým léčil Derridu a nebylo jasné, zda se vzpamatuje včas na nedělní zápas v Budapešti.

Ztráta Darridy by byla úderem pro Čechy. Třicetiletý záložník je motorem týmu a nejzkušenějším hráčem se 73 čepicemi.

Let týmu do Budapešti byl odložen na později dnes kvůli technickým problémům s letadlem.

Finské zdravotnické úřady sledovaly prudký nárůst případů koronavirů, který byl sledován u fotbalových fanoušků, kteří se vraceli ze sousedního Ruska po zápasech mistrovství Evropy v Petrohradě.

Finský institut zdraví a dobrých životních podmínek vyzval „všechny cestující, kteří cestovali z Petrohradu do Finska jakoukoli autobusovou společností, aby požádali o test na přítomnost koronavirů“.

Finsko odehrálo dva ze svých skupinových zápasů Euro 2020 v Petrohradě, 16. června proti Rusku a v pondělí proti Belgii. Odhaduje se, že na tyto zápasy cestovalo do města nejméně 2 000 Finů.

Finové skončili ve své skupině na třetím místě a byli vyřazeni. Rusko bylo také vyloučeno poté, co obsadilo poslední místo.

Petrohrad hostil ve skupinové fázi turnaje šest zápasů a v pátek bude hostit jeden ze čtyř čtvrtfinálových zápasů.

Dosáhlo vyřazovací fáze mistrovství Evropy.

Dánsko se setká s Walesem v prvním zápase 16. kola v Amsterdamu. Poté bude Itálie v Londýně čelit Rakousku.

Vítězové postoupí do čtvrtfinále.

3. července odcestuje Dánsko nebo Wales do Baku, kde bude čelit Nizozemsku nebo České republice. Itálie nebo Rakousko se setkají s Belgií nebo Portugalskem 2. července v Mnichově.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Napětí na mistrovství světa juniorů a pět vyhlídek na sledování národních zpráv