Připraven cinknout v „červeném kotli“

Připraven cinknout v „červeném kotli“

Mistrovství Evropy FIA v rallycrossu 2023 začíná v Nyirád Racing Center v Maďarsku o tomto víkendu (29.–30. dubna) a je připravena scéna pro vzrušující zápas mezi osvědčenými a domácími mistry a některými z nejzářivějších vycházejících hvězd tohoto sportu.

Rychlý, technický a zároveň křupavý Nyirád se loni poprvé po téměř deseti letech vrátil do kalendáře Euro RX a naservíroval vydatnou hostinu vysokooktanové zábavy v „Červeném kotli“ – takzvaný „due“. ‚ do Výrazná barva jejich netěsných střech, protože byly postaveny na místě bývalého bauxitového lomu. Je oblíbený u soutěžících i diváků a popsala ho americká závodní legenda Tanner Foust jako „oblíbená evropská skladba“.

a „Červený kotel“ je nyní připraven znovu zahučet – za zvuku vozů 32 Euro RX1 a Euro RX3, nemluvě o tisících zapálených divadelních fanoušků povzbuzujících své hrdiny za volantem.


EURO RX1: Soutěž vysokého kalibru

V čele Euro RX1 je obhájce titulu Anton Marklund, který letos chce přidat čtvrtý titul v kariéře ke svému působivému životopisu. Švéd, který soutěží za SET Promotion, v minulé sezóně vyhrál v Maďarsku a dva jezdci, kteří toho dne vystoupili na stupně vítězů – Enzo Ide a Ulrik Linnemann – jsou zpět pro další.

Dvojnásobný mistr Evropy v rallycrossu Andreas Bakerud odešel pozdě, než zkontroloval svůj vstup do Audi S1 ​​připraveného pro Kárai Motorsport Sportegyesület; Nor se spojí s oblíbeným a trojnásobným mistrem Evropy v autokrosu Tamásem Káraiem – jedním ze šesti maďarských jezdců na startovním roštu.

Mezi další místní talenty patří Laszlo Case – bývalý vítěz národního titulu – a Mighty Benio, který Nedávno vyhrál maďarský šampionát v rallycrossu 2023 v Máriapócs.

READ  Hledání podpory pro ty, kteří se odvažují snít | Mark Hughes Cope

Loňský vicemistr Euro RX1 Yannis Bomanis je zpět s čistě lotyšským týmem, zatímco vítěz šampionátu Rene Munich je jistě také kandidátem na spolehlivý SEAT Ibiza. Vysoce hodnocený mladý obránce Siffert Svardal byl minulý rok finalistou Nerad a jeho kolegyně vycházející hvězda Patrick O’Donovan – britský šampion v rallycrossu – má nyní k dispozici Hansen Motorsport Peugeot 208 WRX. Spolu s ním je jeho otec – vítěz britského titulu z roku 2007 Ollie O’Donovan – ve svém jedinečném Protonu Iriz RX.


EURO RX3: Nový vítěz čeká

V Euro RX3 tým Volland Racing, který vyhrál několik titulů, nasadil kvarteto Audi A1 pro Damiana Litwinoviche – nejvýše umístěného navrátilce – Espena Isaccettiho, Nilse Vollanda a Joaa Ribeira, kteří všichni mají předchozí umístění na stupních vítězů v sérii. Tým bude obdobně servisovat vůz místního jezdce Zsolta Szíjje „Jolly“.

Přestože Audi bylo v posledních několika sezónách bezpochyby strojem, který exceloval, Volland pravděpodobně čelí své dosud nejtěžší výzvě. Čeští giganti Jan Černý se na loňském Neradu přiblížili k vítězství, zatímco jeho kolega ze Škodovky Jens Haval byl při svém mistrovském debutu na Nürburgringu loni v listopadu zjevením.

David Bouyet, bývalý francouzský šampion v rallycrossu, se na mezinárodní úrovni předvádí na Renaultu Clio a Ferenc Visa – bývalý mistr světa FIA cestovních vozů – nedávno přešel z okruhových závodů na rallycross a porazil mnoho držitelů titulu. Roman Castoral vyznamenává v místním seriálu ‚ Super Touring Cars – 2000 třídy v loňském roce.

Když do mixu přidáme další prvek intrik, kdokoli se tento víkend dostane na nejvyšší příčku pódia, stane se prvním vítězem Euro RX3 – takže bitva může začít!

READ  Režisér Star Wars Jedi: Survivor chce z Cal's Saga udělat trilogii

Závod odstartuje rozjížďkou 1 v sobotu (29. dubna) v 15:45 SEČ, přičemž veškeré nedělní dění – od druhého kola dále – vysílá živě RX+. Lze zakoupit měsíční a roční předplatné tadyVstupenky na závodní víkend jsou k zakoupení na portálu.

Seznam přihlášek na akce naleznete zde: Euro RX1 / Euro RX3


You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *