Losování, termíny, finanční odměny a vše, co potřebujete vědět

S blížícím se Wimbledonem dává Rothesay International Eastbourne nejlepším hráčům Tour poslední šanci připravit se na trávě před třetím hlavním závodem sezóny. Letošní ročník přinese alespoň jedno překvapení, protože 23násobná hlavní šampionka Serena Williamsová bude hrát čtyřhru s Anasem Jaberem. Pro Williams to bude první šampionát po téměř roce.

Serena se vrátí do Eastbourne; Dvouhra obdrží divokou kartu ve Wimbledonu

Zde je to, co potřebujete vědět o Eastbourne.

Kdy turnaj začíná?

Rothesay International je druhým a posledním podnikem WTA 500 travnaté sezóny Hologic WTA Tour. Turnaj se koná v Devonshire Park v Eastbourne v Anglii. Jde o společnou akci s ATP 250. Použije se míč Slazenger Wimbledon.

Hlavní losování začíná v neděli 19. června.

Jaké je datum finále?

Všechna finále se odehrají v sobotu 25. června. Finále dvouhry se koná ve 12:30 a finále čtyřhry bude následovat den po finále ATP dvouhry.

Kdo jsou očekávaná top semena?

1. Paula Padusa (WR č. 3)
2. Anas Jaber (WR č. 4)
3 – Maria Scari (WR č. 6)
4. Karolína Plíšková (WR č. 7)
5. Garbiñe Muguruzaová (WR č.10)
6. Coco Gauff (WR č. 13)
7. Barbora Krejčíková (WR č.14)
8. Jelena Ostapenková (WR. č. 16)

Poslední hráčkou žebříčku je 16. nasazená Julia Putincevová. Nejlepších 16 nasazených postoupilo do druhého kola.

Aktualizace: Ons Jabeur a Coco Gauff odstoupili z turnaje po losování.

Kdo jsou obránci hrdinů?

Jelena Ostapenková si loni v Eastbourne připsala svůj první titul na trávě, když ve finále porazila Annette Kontaveitovou 6-3, 6-3.

Ve čtyřhře Choko Aoyama a Ina Shibhara porazily Nicole Melchard a Demi Shores 6-1, 6-4 a získaly svůj čtvrtý titul v sezóně.

Jak vypadá loterie?

Pro úplnou analýzu klikněte zde.

READ  Ukrajina tvrdí, že od začátku invaze bylo zabito 1300 jejích vojáků, když Rusko postupovalo ke Kyjevu

Jaké jsou nabízené peněžní odměny a body do žebříčku?

První kolo: 1 bod / 4 610 $
2. kolo: 30 bodů / 5 860 $
2. kolo: 55 bodů / 9 200 $
Čtvrtfinalista: 100 bodů / 17 775 $
Semifinále: 185 bodů / 36 200 $
Finalista: 305 bodů / 71 960 $
Šampion: 470 bodů / 116 340 $

Klíčové dějové linie

Serenin návrat: Naposledy jsme Serenu Williamsovou viděli na tenisovém kurtu loni v létě ve Wimbledonu, kde byla nucena odstoupit kvůli zranění nohy ve svém úvodním kole proti Alexandre Sasnovich. Třiadvacetinásobná major šampionka se vrátí do soutěže v Eastbourne ve čtyřhře s Jabeur, přičemž se bude připravovat na svůj sólový comeback ve Wimbledonu.

Bývalá mistryně Plíšková nachází formu: Pro českou posilu, která si při propadu zlomila ruku a v této sezóně hrála pouze jedno semifinále, to byla těžká sezóna. Ale Plíšková udělala minulý týden v Berlíně velké pokroky, když zvítězila nad Kaia Kanepi a Bianca Andreescu, než vystoupila ve dvou úhledných setech proti Gauffové. Plíšková, která loni ve Wimbledonu došla až do finále, může být v příštích třech týdnech hodná sledování.

Badosa a Krejčíková jsou připraveni na intenzivní kurz: Oběma ženám se loni v létě ve Wimbledonu dařilo a dostaly se do poslední šestnáctky. Eastbourne bude jejich akcí na trávě před Wimbledonem.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *